Diamantová sútra

Diamantová sútra - Jiří Holba | Jesuslecitona.org

...sútra. Diamantová sútra od 206 Kč - Heureka ... Diamantová sútra - Home | Facebook ... .cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Diamantová sútra patří mezi nejhlubší, nejposvátnější a nejvlivnější texty mahájánového buddhismu. Japonští a čínští buddhisté jej považují za jeden z nejhůře pochopitelných. Je to poměrně krátký text, jenž obsahuje rozhovor mezi Buddhou a jeho žákem Subhútim. Diamantová sútra Překlad - Jiří Černega ... Kniha: Diamantová sútra (Jiří Holba) | Martinus ... . Diamantová sútra Překlad - Jiří Černega Tak jsem slyšel. Kdysi dlel Buddha v háji Dţevatana, v království Šrávastí, a s ním shromáţdění dvanácti set padesáti zkušených mnichů. Jak se přiblíţila hodina ranního jídla, Buddha a jeho následovníci vzali své misky na almuţny a vydali se k Diamantová sútra, ktorú vytlačil Wang Ťie technikou drevotlače na papier z rastlinných vlákien sa tak stala prvou tlačenou knihou v histórii prostredníctvom čínskych vynálezov a indickej budhistickej filozofie. Wangov exemplár sútry sa dostal neskôr do rúk cestovateľa Aurela Steina, ... 2014 Diamantová sútra + meditace dechu (Zaježová) Audio Preview ... 2014 Diamantová sútra + meditace dechu (Zaježová) by Bhante Dhammadipa. Publication date 2014-06-01 Topics ... 01 Diamantova sutra + meditace na dech - uvod.ogg download. 22.4M . 02 Vyklad ... The exact date of the composition of the Diamond Sutra in Sanskrit is uncertain—arguments for the 2nd and 5th centuries have been made. The first Chinese translation dates to the early 5th century, but, by this point, the 4th or 5th century monks Asanga and Vasubandhu seem to have already authored authoritative commentaries on its content.. The Vajracchedika sutra was an influential work in ... Diamantová sútra je napsána na svitku dlouhém 5,3m a 26,5cm širokém. a její přečtení trvá necelou hodinu. Podle japonských a čínských buddhistů ale představuje jeden z nejtěžších buddhistických textů vůbec. Patří k nejstarším mahájánovým textům a je součástí kánonu pradžňá páramitá (dokonalá moudrost ... Diamantová sútra. 2., rozšířené. vyd. 2018, ISBN 978-80-7436-080-8, Brož., 408 str. naše cena: 366 Kč SLEVA: 20 %. Jeden z nejvýznamnějších textů mahájánového buddhismu ze sanskrtu přeložil, rozsáhlým komentářem a úvodní studii doprovodil Jiří Holba. Diamantová sútra •jde o nejstarší dochovanou ručně tištěnou (z dřevěných matric) knihu světa s uvede...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Holba
DIMENZE
9,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Diamantová sútra.pdf

POPIS

Diamantová sútra patří mezi nejhlubší, nejposvátnější a nejvlivnější texty mahájánového buddhismu. Japonští a čínští buddhisté jej považují za jeden z nejhůře pochopitelných. Je to poměrně krátký text, jenž obsahuje rozhovor mezi Buddhou a jeho žákem Subhútim. Jeho styl, dikce a poselství odpovídá ostatním pradžňápáramitovým textům a stejně jako v ostatních pradžňápáramitách jsou hlavními tématy prázdnota (šúnjatá) a cesta bódhisattvy. Prázdnota všech jsoucen a její dokonalé poznání (pradžňápáramitá) představuje základní filosofickou naukou celé pradžňápáramitové literatury.

Chcete si přečíst knihu?Diamantová sútra ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Holba. Číst Diamantová sútra Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY