Francouzští přátelé Jana Čepa

Francouzští přátelé Jana Čepa - Jan Čep, | Jesuslecitona.org

...ilové působení Jana Čepa a představuje meziválečné období česko-francouzských kulturních vztahů ve vší rozmanitosti institucí, projektů a osobností, které měly ... Jan cep francouzsti pratele jana cepa | Sleviste.cz ... ... Jan; Zatloukal Jiří Čep. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Francouzští přátelé Jana Čepa - Jan Čep, Jiří Zatloukal . Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, které byly na vrcholu ... Francouzští přátelé Jana Čepa - daryzivota.sk ... . Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, které byly na vrcholu v období československé první republiky. Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, které byly na vrcholu v období československé první republiky. Právě tehdy se v nich začal významně angažovat svými překlady i redakční činností Jan Čep. Navázal přitom mnohé kontakty, které pak pokračovaly po roce ... Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i online. Francouzští přátelé Jana Čepa. Jan Čep,Jiří Zatloukal. 0.0 z 5 hvězdiček. 398 K ... Jazyk: česky Počet stran: 372 Vazba / Podoba: vázaná Nakladatelství: Centrum pro studium demokracie a kultury Rok vydání: 2016 Francouzští přátelé Jana Čepa - vráceno z distribuce. 37 %. Jan Zatloukal (ed.) Francouzští přátelé Jana Čepa - vráceno z distribuce. Doporučená cena. Francouzští přátelé Jana Čepa Jan Čep, Jiří Zatloukal (ed.) 398 Kč . 358 Kč-10%. Kniha ... Dům knihy.cz > Knihy > Jazykověda a literární vědy > Francouzští přátelé Jana Čepa. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Francouzští přátelé Jana Čepa. autor neuveden. Info: Centrum pro studium demokracie, 2017 (1.) - váz., 372 str. Edit. J. Zatloukal EAN: ... Kniha Francouzští přátelé Jana Čepa (Jan; Zatloukal Jiří Čep) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, kter...

INFORMACE

AUTOR
Jan Čep,
DIMENZE
7,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Francouzští přátelé Jana Čepa.pdf

POPIS

Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, které byly na vrcholu v období československé první republiky. Právě tehdy se v nich začal významně angažovat svými překlady i redakční činností Jan Čep. Navázal přitom mnohé kontakty, které pak pokračovaly po roce 1948 v jeho francouzském exilu. Druhá část publikace, nazvaná Dopisy, texty, dokumenty, je věnována jednotlivým Čepovým francouzským přátelům. Obsahuje především dopisy, ale i stati, které napsal Jan Čep o svých korespondenčních partnerech, nebo naopak oni o něm. Korespondence je ve většině případů jednostranná, Čepova pozůstalost se bohužel nezachovala. Jan Zatloukal však objevil mnohé jeho dopisy ve francouzských archivech, a díky tomu můžeme dnes číst Čepovy dopisy nejvýznamnějším francouzským osobnostem katolické orientace poloviny 20. století, jakými byli Paul Claudel, Georges Bernanos, Gabriel Marcel, Emmanuel Mounier, Henri Queffélec, Julien Green aj. Výjimečná je vzájemná korespondence s Henrim Pourratem, která se naštěstí uchovala téměř kompletní. Listy jsou dojemným svědectvím o hlubokém a nezištném vztahu dvou vynikajících spisovatelů. Čepovo exilové působení dosud nebylo u nás podrobněji zmapováno, tato publikace naše znalosti podstatným způsobem rozšiřuje.Jan Čep (31. 12. 1902 Myslechovice u Litovle – 25. 1. 1974 Paříž), prozaik, esejista a překladatel z francouzštiny, angličtiny a španělštiny. Studoval v Praze na FF UK češtinu, francouzštinu a angličtinu. Studia nedokončil, odešel do Staré Říše k Josefu Florianovi, s nímž kratší čas spolupracoval na Dobrém díle. Po únoru 1948 opustil Československo a působil jako kulturní redaktor Rádia Svobodná Evropa. V r. 1954 se oženil s dcerou francouzského literárního kritika Charlese Du Bose. Zemřel po třetím záchvatu mozkové mrtvice, pohřben je v hrobce svého tchána v Celle-St. Cloud v těsné blízkosti Paříže. Čepova prozaická tvorba není příliš rozsáhlá (především povídkové soubory Dvojí domov, 1926; Zeměžluč, 1931; Letnice, 1932; Děravý plášť, 1934; Modrá a zlatá, 1938; Tvář pod pavučinou, 1941; Polní tráva, 1946; román Hranice stínu, 1935). Čepovo dílo se vyznačuje stylovou prostotou a čistotou jazyka, neotřelým „jitřním“ pohledem na skutečnost, schopností zachytit existenciální zkušenost umírání, napětí mezi časem a věčností. V exilu Čep rezignoval na povídkovou tvorbu a věnoval se esejistice (O lidský svět, 1953; Samomluvy a rozhovory, 1959; Malé řeči sváteční, 1959; Poutník na zemi, 1965). Poslední, autobiografické dílo, Sestra úzkost, vyšlo posmrtně zásluhou Křesťanské akademie v Římě r. 1975.

Chcete si přečíst knihu?Francouzští přátelé Jana Čepa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Čep,. Číst Francouzští přátelé Jana Čepa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY