Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho

Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho - Jaroslav Panáček (ed.) | Jesuslecitona.org

...ora z předbělohorské doby v severních Čechách ... PDF Edice a studie Státního oblastního archivu v Litoměřicích ... . Kroniku zpracoval a přeložil Jaroslav ... Německy psaná kronika České Lípy od mistra Hanse Kriescheho z let 1598 až 1621 vyšla v češtině. Je to jediná dochovaná kronika z předbělohorské doby na severu Čech, mezi Labem a Ještědem. ČTK to dnes řekl historik českolipského muzea Ladislav Smejkal. Originál vzácné knihy je uložený v Národním muzeu v Praze, prezentace jejího českého vydání se uskuteční v ... Česká Lípa - Českolipský deník; Počátky ... Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho ... ... ... Česká Lípa - Českolipský deník; Počátky města České Lípy spadají asi do třetí čtvrtiny 13. století. Tehdy se začala rychle se rozvíjející starší slovanská osada v podhradí vodního hradu Lipý měnit v město. Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho Třetí svazek ed. řady Státního oblastního archivu v Litoměřicích "Edice a studie" přináší edici rukopisné kroniky města České Lípy, kterou na přelomu 16. a 17. století sepsal písař pekařského cechu Hans Kriesche. Z dějin České Lípy 1999; Hrady okresu Česká Lípa 2000; Kostely v České Lípě 2013; Historismus a secese v České Lípě 2014; Stará Česká Lípa v dobových fotografiích 2007; Založení augustiniánského kláštera v České Lípě 2010; Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho 2016; Českolipský cín 2011; všech ... Beletrie pro děti do 10 let Zásilka z Knihozemě Beletrie pro děti nad 10 let Pohádky Dětská dobrodružství Sci-fi a fantasy pro děti Dívčí knihy Knihy pro nejmenší Komiksy pro děti Básně, říkanky a písničky Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho / Hlavní autor: Panáček, Jaroslav, 1948- Vydáno: (2016) Historické mapy, plány a veduty České Lípy / Hlavní autor: Panáček, Jaroslav, 1948- Vydáno: (2008) Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho: Jaroslav Panáček - Kronika naší rodiny: Michal Černík: 100% Kronika obce Kačice 1932-1939: Lukáš M. Vytlačil: 100% Kronika Slovanů: Helmold z Bosau: 75% Kronika vlády D. Pedra I. Crónica do Rei D. Pedro I: Fernao Lopes: 90% Kronika Ztracené stopy: Kronika Ztracené stopy Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho Kříž z Telče (1434-1504): Písař, sběratel a autor Marginalia historica sborník prací Katedry dějin... Kilián, Jan Jaroslav PANÁČEK (ed.), Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho, Státní oblastní archiv v Litoměřicích a Scriptorium, Litoměřice - Praha 2016, 376 stran. Morávková, Naděžda Pavel FABINI (ed.). Historik Josef Kalousek. Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho: Materiály k řešení komplexní dokumentace období výstavby socialismu v Severočeském kraji: Pocta archivářce Heleně Smíškové k pracovnímu jubileu: Ruralismus, jeho kořeny a dědictví : osobnosti, díla, ideje : sborník referátů z vědecké konference konané ve dnech 22 ......

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Panáček (ed.)
DIMENZE
4,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho.pdf

POPIS

Kronika města České Lípy, kterou na přelomu 16. a 17. století sepsal písař pekařského cechu Hans Kriesche. Kronika, dnes uložená ve sbírkách Knihovna Národního muzea, zahrnuje dějiny města od počátků až do roku 1621. je vydána paralelně, tedy v německém originálu a moderním českém překladu, s potřebným kritickým a výkladovým komentářem. Knihu doprovází studie, rejstříky a barevná obrazová příloha.

Chcete si přečíst knihu?Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Panáček (ed.). Číst Kronika města České Lípy mistra Hanse Kriescheho Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY