Fenomén technika

Fenomén technika - Josef Šmajs | Jesuslecitona.org

...É pojmy evoluČnÍ ontologie 20. 1. co je technika? 25 ... Vyprodej techniky Armády ČR - YouTube ... . 1.1 nejasnÁ podstata techniky 25. 1.2 souvislost techniky s vĚdou 28. 1.3 ontickÁ podstata techniky 33. 2. dvÉ vÝvojovÉ linie ... Fenomén technika Autor: Šmajs, Josef Nakladatel: Doplněk EAN: 9788072393305 ISBN: 978-80-7239-330-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 228 stran, česky Rok vydání: 2016 (1. vydání) ... O čem je kniha Fenomén technika? V českém prostředí se konečně objevuje monografie věnovaná výhradně filosofii techniky. Kniha vychází z autorova konceptu evoluční ontolo ... Fenomén Minecraft - ifenomen.cz ... . Kniha vychází z autorova konceptu evoluční ontologie a obhajuje dvě hlavní vývojové linie techniky - málo známou techniku biotickou (tvořenou záměrným využíváním vlastností živých systémů) a všeobecně uznávanou techniku abiotickou ... Vyprodej techniky Armády ČR ... Brána do historie 9 díl Předválečná československá vojenská technika ... Brána do historie 37,051 views. 6:08. TATRA 100x jinak!!! FENOMÉN TATRA 148! ... Technika odrazu při jízdě na koloběžce v dalším pokračování série s Václavem a Václavem. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. YouTube Premium. Get YouTube without the ads. Rating is available when the video has been rented. This feature is not available right now. Please try again later. Published on Sep 18, 2016. Jak ... Když si můj bratr koupil před několika lety hru Minecraft pro PC, stála pouze 5 USD. Minecraft vstoupil do světa her jako skromný p...

INFORMACE

AUTOR
Josef Šmajs
DIMENZE
6,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén technika.pdf

POPIS

V českém prostředí se konečně objevuje monografie věnovaná výhradně filosofii techniky. Kniha vychází z autorova konceptu evoluční ontologie a obhajuje dvě hlavní vývojové linie techniky – málo známou techniku biotickou (tvořenou záměrným využíváním vlastností živých systémů) a všeobecně uznávanou techniku abiotickou (nástroj, stroj, automat). Technikou se tu rozumí aktivní součást společenské materiální kultury, tedy umělý funkční systém, který má v predátorském duchovním paradigmatu objektivní tendenci samovolně se strukturovat do podoby expandující technosféry. Kniha postihuje nejen tento kulturu deformující proces, ale hledá současně podmínky možného smiřování nynější protipřírodní technosféry s biosférou (v duchovním biofilním paradigmatu). Zvláštní pozornost je věnována třem hlavním oblastem abiotické techniky: technice zemědělské, vojenské a informační. Upozorňuje na nebezpečný plíživý proces dosud neznámého poškozování lidského myšlení technikou – na digitální demenci dospívající mládeže.

Chcete si přečíst knihu?Fenomén technika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Šmajs. Číst Fenomén technika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY