Ohrožená Evropa: Rodící se krize

Ohrožená Evropa: Rodící se krize - George Friedman | Jesuslecitona.org

...ním čísle Týdeníku Echo) vyznívá pro Evropany neradostně ... Ohrožená Evropa Rodící se krize levně, cena 315 Kč ... ... . Tak jako vždycky je Evropa plná národů a národností, které se v dějinách často srážely. Integrace Evropy posledního půl století byla pokusem velmi krvavou minulost Evropy překrýt, ale v první vážné zkoušce ... Ohrožená Evropa Rodící se krize od George Friedman v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Ohrožená Evropa - Rodící se krize. ... Ohrožená Evropa Rodící se krize levně, cena 315 Kč ... ... . Ověřeno zákazníky. Ohrožená Evropa - Rodící se krize. 2015 · Tomáš Krsek. 978-80-906242--7. Štítky. budoucnost geopolitika konflikty Evropa střet civilizací a kultur války mezinárodní hospodářské vztahy mezinárodní vztahy. Autor a jeho další knihy. George Friedman americká, 1949. Ohrožená Evropa Rodící se krize - Friedman George . Druhé vydání s auktuálním doslovem autora Významná nová kniha od autora bestselleru (Příštích 100 let) a geopolitického prognostika George Friedmana s odvážnými fakty o budoucích událostech v Evropě.Toto provokativní dílo zkoumá „ohniska konfliktů" - unikátní geopolitická místa, která byla historicky ... Ohrožená Evropa - Rodící se krize; Ohrožená Evropa - Rodící se krize; Flashpoints - The Emerging Crisis in Europe; Flashpoints - The Emerging Crisis in Europe; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181....

INFORMACE

AUTOR
George Friedman
DIMENZE
11,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Ohrožená Evropa: Rodící se krize.pdf

POPIS

Významná nová kniha od autora bestselleru (Příštích 100 let) a geopolitického prognostika George Friedmana s odvážnými fakty o budoucích událostech v Evropě. Toto provokativní dílo zkoumá „ohniska konfliktů“ – unikátní geopolitická místa, která byla historicky vždy plná napětí a kde nakonec dojde k dalším konfliktům. George Friedman s pozoruhodnou přesností předvídá budoucí trendy v globální politice, technologii, populaci a kultuře. V knize Ohniska konfliktů se soustřeďuje na Evropu, na světové kulturní a mocenské souvislosti uplynulých pěti set let. Friedman analyzuje nejnestabilnější a fascinující pohraničí Evropy a Ruska a zlomové linie, které existují staletí a byly epicentrem mnoha katastrofických válek – Friedman upozorňuje bezprecedentním osobním způsobem, že ohniska konfliktů znovu doutnají. Evropská unie moderní doby byla vybudována z valné části proto, aby se minimalizovala inherentní geopolitická napětí, která ji historicky rozervala. Friedman s přehledem bohaté historie a s pomocí kulturní analýzy ukazuje, že tento plán se hroutí. Ohniska konfliktů vypravují živoucí historii Evropy a vysvětlují velice jasně vše o jejích nejnestabilnějších regionech: rušné a neustále pohyblivé země rozdělující Západ od Ruska (obrovská oblast, které dnes zahrnuje Ukrajinu, Bělorusko a Litvu); staré pohraničí mezi Francií a Německem; a Středomoří, které dalo vzniknout judaismu a křesťanství a stalo se centrem islámského života. (pokračování na zadní záložce) Díky Friedmanovu souvislému vyprávění o obyvatelích měst, o řekách a vesnicích se začíná objevovat zřetelný obraz regionů, zemí a historie. Kniha Ohniska konfliktů představuje fascinující analýzu Evropy dnešních dní, její pozoruhodné minulosti a neklidných zlomových linií, které se probouzejí a budou mít stěžejní význam v blízké budoucnosti. V tom je Friedmanova kniha dobře načasovaná a strhující.

Chcete si přečíst knihu?Ohrožená Evropa: Rodící se krize ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Friedman. Číst Ohrožená Evropa: Rodící se krize Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY