Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele

Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele - Israel Finkelstein | Jesuslecitona.org

...sh magazines, catalogs, newspapers, books, and more online ... Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele ... . Easily share your publications and get them in front of Issuu's ... Kniha: Zapomenuté království - Israel Finkelstein. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... (archeologie a dějiny severního Izraele) Předmětná hesla Archeologické výzkumy - Izrael Sídliště (archeologie) - Izrael ... Archeologie a dějiny severního Izraele. FINKELSTEIN Israel. Info: Vyšehrad, 2016 (1.) - váz., ... Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele ... . FINKELSTEIN Israel. Info: Vyšehrad, 2016 (1.) - váz., 240 str. EAN: 9788074297571 Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele 2016; Objevování Bible 2010; David a Šalomoun - Počátky mesianismu ve světle moderní archeologie 2010; Podobné knihy. Archeologie, dějiny a utváření identity starověkého Izraele 2019; Náboženské dějiny starověkého Izraele 2017 Pozapomenuté dějiny Izraele Z anglického originálu přeložila Marie Čapková ... Zapomenuté království. Israel Finkelstein. 0.0 z 5 hvězdiček. V nakladatelství Vyšehrad vyšli „Náboženské dějiny starověkého Izraele" od Angeliky Berlejung a Zapomenuté království od Israela Finkelsteina. Na obě knihy se autor, Filip Čapek, v textu odkazuje a tedy rozhodně doporučuji si zmíněné dvě přečíst předtím, než se pustíte do této. Zapomenuté království . 11,59 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Archeologie a dějiny severního Izraele . Israel Finkelstein; Israel Finkelstein . 4,5 . Sledovať autora . Ezoterika a duchovno História. Všetky knihy autora . Vyšehrad, 2016. Vydavateľstvo...

INFORMACE

AUTOR
Israel Finkelstein
DIMENZE
8,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele.pdf

POPIS

Kniha význačného telavivského archeologa Israele Finkelsteina (1949) známého v českém prostředí díky dílům Objevování Bible (2007) a David a Šalomoun (2010) nabízí nový pohled na starověký Izrael, které bylo sousedem známějšího Judského království na jihu existujícího až do pádu Jeruzaléma v roce 586 př. Kr. Izrael je v biblických textech líčen až jako druhý a méně významný a záměrně i 'pozapomenutý' stát. Autor na základě archeologického výzkumu, analýzy materiální kultury a biblických i dalších starověkých textů rekonstruuje dějiny Izraele podle jednotlivých svébytných údobí od pozdní doby bronzové až po pád hlavního města Samaří (1350--720 př. Kr.). Co se před očima čtenáře postupně objevuje, jsou pozdně kenaánský státní útvar Šekem, první izraelský státní celek Gibeón spojovaný s příběhy krále Saula následovaný královstvími Tirsa,Izraelem za vlivné dynastie Omríovců a dále vladaři, z nichž poslední nedokázal čelit vojenské převaze Novoasyrské říše v roce 720, kdy království padlo. Kniha byla oceněna v roce 2014 prestižní Prix Delalande-Guérineau.

Chcete si přečíst knihu?Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Israel Finkelstein. Číst Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY