Parchant z Jižní Karolíny

Parchant z Jižní Karolíny - Dorothy Allisonová | Jesuslecitona.org

...nové je mimo jiné svědectvím o tom, jak uprostřed nešťastných životů vzniká chuť vybít si frustraci na nějakém "viníkovi" ... Jak vidí rasistický svět amerického Jihu bílý jižanský ... ... . Svobodné mladistvé matky, ožralí strýcové, rasismus, sexismus, vidláctví. Vítejte v Buranově, kde ovšem také žijí lidí, kteří touží po štěstí a lásce. Víc v doslovu amerikanistky Hany ... Nemilosrdné dospívání na americkém Jihu Dorothy Allisonová: Parchant z Jižní Karolíny.Přel. Zuzana Josková, Romeo, Praha, 2016, 272 s.. Po prašné cestě rozpálené žhnoucím sluncem rachotí rezavý náklaďák, kole ... Recenze: Parchant z Jižní Karolíny popisuje bídu bělošské ... ... .Přel. Zuzana Josková, Romeo, Praha, 2016, 272 s.. Po prašné cestě rozpálené žhnoucím sluncem rachotí rezavý náklaďák, kolem zaplivaných bister a na benzinových pumpách postávají podnapilí chlapi plní siláckých řečí a nevybité agrese, ve stínu verand a v útrobách ... Parchant z Jižní Karolíny je kniha, která by v žádném případě neměla zapadnout. Je to literárně silná a politicky aktuální výpověď o životě bílých chudých vrstev na americkém Jihu, do níž její autorka Dorothy Allisonová obtiskla i vlastní traumatickou zkušenost z dětství plného chudoby, fyzického… Parchant z Jižní Karolíny bývá srovnáván s takovými romány jako Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twaina nebo Kdo chytá v žitě J. D. Salingera. Odkrývá čtenářům svět bílé chudiny na Jihu Spojených států. Parchant z Jižní Karolíny bývá srovnáván s takovými romány jako Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twaina nebo Kdo chytá v žitě J. D. Salingera. Odkrývá čtenářům svět bílé chudiny na Jihu Spojených států. Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou je dcera patnáctileté servírky, která vyrůstá v početném ... 3:17 Dorothy Allisonová - Parchant z Jižní Karolíny 6:22 Suzanne Collins - Hunger Games 9:50 Michael Cunningham - Hodiny 14:22 Laurent Binet - Sedmá funkce jazyka Parchant z Jižní Karolíny bývá srovnáván s takovými romány jako Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twaina nebo Kdo chytá v žitě J. D. Salingera. Odkrývá čtenářům svět bílé chudiny na Jihu Spojených států. Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou... Parchant z Jižní Karolíny bývá srovnáván s takovými romány jako Dobr...

INFORMACE

AUTOR
Dorothy Allisonová
DIMENZE
12,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Parchant z Jižní Karolíny.pdf

POPIS

Parchant z Jižní Karolíny bývá srovnáván s takovými romány jako Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twainanebo Kdo chytá v žitě J. D. Salingera. Odkrývá čtenářům svět bílé chudiny na Jihu Spojených států. Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou je dcera patnáctileté servírky, která vyrůstá v početném rodinném klanu věčně opilých strýčků a rychle stárnoucích tet. Rozvrat poklidné rodinné atmosféry nastane ve chvíli, kdy se její matka provdá za nevyzpytatelného Glena. Drásavě autentická výpověď předčasně dospělé dívky je i knihou o lásce a jejích tajemných zvratech. Román byl přeložen do řady světových jazyků a úspěšně zfilmován.

Chcete si přečíst knihu?Parchant z Jižní Karolíny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dorothy Allisonová. Číst Parchant z Jižní Karolíny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY