Guadalupe: Největší poutní místo světa

Guadalupe: Největší poutní místo světa - Pavel K. Mráček | Jesuslecitona.org

...a konopí. Celková zachovalost plátna stejně jako barev je nicméně velmi pozoruhodná ... Fragmenty - Guadalupe - největší poutní místo světa ... . Poutní místo a kult. Obraz Guadalupe je dnes v Mexiku ale také v dalších končinách Latinské Ameriky všudypřítomný. Najdete ho u řady lidí doma, v autobuse, na ... Muslimská čtvrť je největší čtvrtí jeruzalémského Starého Města. Nachází se na severovýchodě Starého Města a přebývá v ní muslimské obyvatelstvo, ekonomicky poměrně slabé. ... Skálu, vrcholek hory Morfia, považovalo mnoho lidí za střed světa. ... Kalif Ab ... Kniha: Guadalupe: Největší poutní místo světa (Pavel K ... ... . ... Skálu, vrcholek hory Morfia, považovalo mnoho lidí za střed světa. ... Kalif Abd al-Malik toto místo později prohlásil za poutní místo ... V klášteře augustiniánů u sv. Tomáše v Praze na Malé Straně bude v pondělí 12. prosince 2016 od 16.00 hodin představena kniha o zjevení Panny Marie Guadalupské s názvem „Guadalupe: Největší poutní místo světa" od Pavla Karla Mráčka OP. Knihu požehná kardinál Dominik Duka OP, přítomen bude také autor knihy Pavel K. Mráček....

INFORMACE

AUTOR
Pavel K. Mráček
DIMENZE
11,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Guadalupe: Největší poutní místo světa.pdf

POPIS

Mexické Guadalupe je nejnavštěvovanějším poutním místem na světě, a přece u nás zůstává ve stínu vyhlášených evropských poutních míst, jako jsou Lurdy nebo Čenstochová. V Guadalupe přitom došlo k jednomu z nejstarších mariánských zjevení, které sehrálo významnou roli v dějinách Jižní Ameriky. Panna Maria Guadalupská se zjevila v roce 1531 prostému indiánovi a na jeho plášti se poté zázračně objevil její obraz, jenž je nyní nejslavnějším a nejuctívanějším obrazem v Mexiku i v celé Latinské Americe. Kniha Guadalupe nabízí historii tohoto zjevení, osudy poutního místa až do dnešní doby i studie svatého obrazu. Je zajímavým příspěvkem k církevním dějinám i k dějinám Mexika.

Chcete si přečíst knihu?Guadalupe: Největší poutní místo světa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel K. Mráček. Číst Guadalupe: Největší poutní místo světa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY