Milan „Plukovník“ Kubes: Život jednoho exulanta v soukolí dějin

Milan „Plukovník“ Kubes: Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Miroslava Havelková | Jesuslecitona.org

...avelková. -- Vydání I. Praha : FHS UK, 2016 ... Milan zplukovnik kubes zivot jednoho exulanta v soukoli ... ... . -- 358 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 23 cm. -- ISBN 978-80-87398-98-2. Signatura: A0-47299 Dost často s historickým podtextem. Momentálně mám rozečtenu publikaci o Milanu „Plukovníku" Kubesovi Život jednoho exulanta v soukolí dějin od Miroslavy Havelkové, obasahující vzpomínky na tohoto nedoceněného člověka, faksimile dokumentů k němu se vztahujících i jím osobně sepsané paměti. Momentálně mám rozečtenu publikaci o Mil ... Kniha: Milan „Plukovník" Kubes (Miroslava Havelková ... ... . Momentálně mám rozečtenu publikaci o Milanu „Plukovníku" Kubesovi Život jednoho exulanta v soukolí dějin od Miroslavy Havelkové, obasahující vzpomínky na tohoto nedoceněného ... Milan „Plukovník" Kubes - Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Miroslava Havelková . Mezi prvními oceněnými účastníky třetího odboje byl Milan Kubes, známý pod přezdívkou Plukovník. Tento exulant, novinář, redaktor, překladatel a organizátor významně přispěl k boji za ... Zemřel Milan Paumer z odbojové skupiny bratří Mašínů (PaD 3/2010, V paměti, s. 76-83) Bezděková, Olga - Tichý, Martin: „Protistátní činnost" v kostce. Příprava kartotéky Akce 48 k badatelskému využití (PaD 4/2008, Studie a články, s. 51-56) Milan „Plukovník" Kubes - Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Miroslava Havelková . Mezi prvními oceněnými účastníky třetího odboje byl Milan Kubes, známý pod přezdívkou Plukovník. Tento exulant, novinář, redaktor, překladatel a organizátor významně přispěl k boji za ... V Mezinárodním procesu s nacistickými po válce v Norimberku vystoupil jako svědek německý průmyslník Arnold Rechberg a potvrdil, že 24 tisíc německých komunistů (sic) dostalo příkaz v rámci infiltrace NSDAP vstoupit v letech 1930-32 do SA a SS. Peníze na to - 40 milionů zlatých marek - poskytla Moskva. Milan "Plukovník" Kubes :život jednoho exulanta v soukolí dějin /Miroslava Havelková. Vydání I. Praha : FHS UK, 2016. 358 stran : ilustrace, portréty, faksimile ISBN:978-80-87398-98-2 Havlík, Jiří M., 1979- Milan „Plukovník" Kubes - Život jednoho exulanta v soukolí dějin - Život jednoho exulanta v soukolí… Autor: Miroslava Havelková publisher: Fakulta humanitních studií...

INFORMACE

AUTOR
Miroslava Havelková
DIMENZE
11,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Milan „Plukovník“ Kubes: Život jednoho exulanta v soukolí dějin.pdf

POPIS

Mezi prvními oceněnými účastníky třetího odboje byl Milan Kubes, známý pod přezdívkou Plukovník. Tento exulant, novinář, redaktor, překladatel a organizátor významně přispěl k boji za svobodu a demokracii v naší zemi. Prokázal svou lidskou a občanskou statečnost a podílel se tak na společenské proměně moderních českých a evropských dějin. Tato komentovaná biografie chce být příspěvkem k historiografii našich soudobých dějin, neboť, jak píše Milan Šimečka, velké dějiny ovlivňují ty malé, osobní, a proto je pestrý životní osud Milana Kubese v období od začátku sedmdesátých let až do října roku 2014, kdy zemřel, rekonstruován na pozadí historických událostí. V knize jsou využity dobové a archivní dokumenty, rozhovory s lidmi, kteří ho znali, vzpomínky autorky a především Paměti, které Milan Kubes na popud Jana Rejžka začal psát na jaře roku 2014 a bohužel je nedokončil.

Chcete si přečíst knihu?Milan „Plukovník“ Kubes: Život jednoho exulanta v soukolí dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslava Havelková. Číst Milan „Plukovník“ Kubes: Život jednoho exulanta v soukolí dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY