Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914)

Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) - Jan Růžička | Jesuslecitona.org

...otevřenou myslí. Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850-1914) Jan Růžička ... EOF ... ... Malomestaci s otevrenou mysli | Sleviste.cz ... otevřenou myslí. Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850-1914) Jan Růžička. Kniha se zabývá fungováním obecních samospráv dvou malých měst na jižní Moravě - Bučovic a Slavkova u Brna - ve druhé polovině 19. století. Nejedná se pouze o regionální studii, neboť tato monografie doplňuje...

INFORMACE

AUTOR
Jan Růžička
DIMENZE
3,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914).pdf

POPIS

Kniha se zabývá fungováním obecních samospráv dvou malých měst na jižní Moravě – Bučovic a Slavkova u Brna – ve druhé polovině 19. století. Nejedná se pouze o regionální studii, neboť tato monografie doplňuje dosavadní výzkum dějin občanské společnosti, a to v doposud opomíjeném prostředí maloměst. Autor se věnuje politickým, společenským a technickým proměnám v rámci procesu modernizace, přičemž se opakovaně brání tradičnímu podceňování schopností představitelů obecných samospráv malých měst. Nespouští přitom ze zřetele působení konkrétních občanů, zejména výrazných osobností starostů, při rozvoji obou lokalit a přináší také údaje o třech stech komunálních politicích, kteří během sledovaného období působili v bučovické a slavkovské samosprávě.

Chcete si přečíst knihu?Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Růžička. Číst Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY