Ty a já/Toi et moi

Ty a já/Toi et moi - Paul Gérald | Jesuslecitona.org

...básník, dokázal nejen zachovat význam veršů, ale dal jim i čistotu verše v českém jazyce, což je u překladu poezie to nejtěžší ... Ty a Já Toi et moi / Nejlevnější knihy ... . Toi et moi, tedy Ty a já, potěší jistě všechny milovníky francouzské literatury a poezie. Toi et moi, tedy Ty a já, potěší jistě všechny milovníky francouzské literatury a poezie. Počet strán: 98: Väzba: pevná väzba: Rozmer: 110x180 mm: Hmotnosť: 85 g: EAN : 9788073764548: Katalógové číslo : 1196262: Údaje o skladovej dostupnosti sú len orientačné a môžu sa v priebehu dňa meniť. Ceny v predajniach sa môžu ... Ariane (Julie Depardieuová) píše fotonovely pro časopis Ty a já. Inspiraci hledá nejen ve svých milo ... Ty a já (Paul Géraldy) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Ceny v predajniach sa môžu ... Ariane (Julie Depardieuová) píše fotonovely pro časopis Ty a já. Inspiraci hledá nejen ve svých milostných dobrodružstvích, ale také u lidí ze svého okolí. A zdá se, že problémy s láskou mají všichni... Když Paulovi Géraldovi, významnému francouzskému básníkovi a dramatikovi, vyšla v roce 1908 jeho první sbírka Les Petites Âmes, šlo o první literární pokus, jemuž se dostalo pouze průměrné pozornosti. Už za čtyři roky ale zazářil sbírkou Toi et moi, jejíž první český překlad držíte nyní v ruce. Toi et moi, tedy Ty a já, potěší jistě všechny milovníky francouzské literatury a poezie. Sdílet 0. kategorie Knihy » Učebnice » Cizí jazyky » Anglický jazyk » Zjednodušená četba » Dvojjazyčné knihy. Nakladatel Olympia datum vydání 14.12.2016 ... Ty a já/Toi et moi Autor: Gérald, Paul Nakladatel: Olympia EAN: 9788073764548 ISBN: 978-80-7376-454-8 Překlad: Cimický, Jan Popis: 1× kniha, brožovaná, 98 stran, česky Rozměry: 10,6 × 17,5 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) ... Toi et moi, tedy Ty a já, potěší jistě všechny milovníky francouzské literatury a poezie. (Založil/a: Magyana) (více) Paul Géraldy *1885 - †1983. Zobrazit další díla autora . Komentáře (0) Zajímavosti (0) Podobné (0) Diskuze (0) Hodnocení (1) Komentáře. From "Trois hommes à abattre" 1980 Video Editor : Dalia Sharaf El-Dein. Hope you like it ^^ This channel is non-profit. The music and video used in this clip remain the property of the copyright ... Kniha: Ty a já / Toi et moi Autor: Paul Geraldy. Když Paulovi Géraldovi, významnému francouzskému básníkovi a dramatikovi, vyšla v roce 1908 jeho první sbírka Les Petites Âmes, šlo o první literární pokus, jemuž se dostalo ... Ty a já / Toi et moi. ... Už za čtyři r...

INFORMACE

AUTOR
Paul Gérald
DIMENZE
4,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Ty a já/Toi et moi.pdf

POPIS

Když Paulovi Géraldovi, významnému francouzskému básníkovi a dramatikovi, vyšla v roce 1908 jeho první sbírka Les Petites Âmes, šlo o první literární pokus, jemuž se dostalo pouze průměrné pozornosti. Už za čtyři roky ale zazářil sbírkou Toi et moi, jejíž první český překlad držíte nyní v ruce. Tato útlá knížečka vzbudila zájem kritiků i veřejnosti a Géraldyho jméno se díky ní dostalo na seznam nejlepších a nepopulárnějších básníků Francie první poloviny 20. století. Jeho poezie je jednoduchá, verše prosté, ale zvučné. Snad právě proto měla tato sbírka takový ohlas u běžných čtenářů a dosáhla neuvěřitelného nákladu přes jeden milion výtisků. I když se básnické tvorbě věnoval i nadále, v dalším období života se těžiště jeho literární tvorby přiklonilo k divadelnímu dramatu. Celkem napsal dvanáct úspěšných her. Bohužel se mu do cesty postavila druhá světová válka. Po skončení tohoto krvavého konfliktu vznikla poptávka po zcela jiném druhu umění, než jaké mohl Géraldy světu nabídnout. Vyšly sice ještě sbírky Vestiges (1948) a Vous et moi (1960), nicméně většího úspěchu již nedosáhly. Ještě za svého života se dostal do stínu mladších umělců a málem se na něho zapomnělo, dokud ho krátce před smrtí nepřipomněl Francii i světu novinář Jean-François Kahn. To byl poslední záchvěv bývalé slávy tohoto básníka a dramatika. Zemřel v roce 1983 v Neuilly-sur-Seine. Jan Cimický přeložil tuto básnickou sbírku k poctě výše uvedeného autora a předkládá tak čtenářům to nejlepší z jeho tvorby. Cimický, sám velmi kvalitní básník, dokázal nejen zachovat význam veršů, ale dal jim i čistotu verše v českém jazyce, což je u překladu poezie to nejtěžší. Toi et moi, tedy Ty a já, potěší jistě všechny milovníky francouzské literatury a poezie.

Chcete si přečíst knihu?Ty a já/Toi et moi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Gérald. Číst Ty a já/Toi et moi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY