Kmeny 90

Kmeny 90 - Vladimír 518 (ed.) | Jesuslecitona.org

...v roli editora s poslední částí této výpravné trilogie ... Vladimír 518: Kmeny 90 - BiggBoss Shop ... . Publikace Kmeny 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okrajových kulturních společenství. KMENY 90 14. 5. - 1. 10. 2017 Uměleckoprůmyslové muzeum (Husova 14) Vernisáž: 13. 5. 2017 > KMENY 90: Street Party před Moravskou galerií v Brně Techno,... Kmeny 90 - Vladimír 518, Ostatní (neknižní zboží) Po úspěšných knihách KMENY a KMENY 0 přichází Vladimir 518 v roli editora s poslední částí této výpravné trilogie. Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých ... Kmeny 90 - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostře... Výstava Kmeny 90 volně navazuje na stejnojmenný knižní projekt Vladimira 518, který v současné době pracuje na publikaci reflektující fenomén alternativní kultury 90. let. Tato kniha uzavírá pomyslnou trilogii a vyplňuje prostor na časové ose mezi díly Kmeny 0 a Kmeny.Expozice bude pomocí fotografií, video záznamů, objektů, kostýmů, grafického designu i hudebních ... Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okrajových kulturních společenství. V celkem 25 kapitolách kniha sleduje důsledky dramatických proměn, které nastartovala revoluce v listopadu 1989. Kmeny 90 book. Read 3 reviews from the world's largest community for readers. Politický převrat v listopadu roku 1989 zcela změnil charakter městské nonk... Tohle jsou Kmeny 90. Poslední část výpravné trilogie, příběhu o městských subkulturách. Bible města, která mapuje divoké 90s, od undergroundu přes dance a graffiti až po Oceán nebo 16-bit. 25... Po úspěšných knihách KMENY a KMENY 0 přichází Vladimir 518 v roli editora s poslední částí této výpravné trilogie. Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okrajových kulturních společenství. Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okr...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír 518 (ed.)
DIMENZE
12,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Kmeny 90.pdf

POPIS

Po úspěšných knihách KMENY a KMENY 0 přichází Vladimir 518 v roli editora s poslední částí této výpravné trilogie. Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okrajových kulturních společenství. V celkem 25 kapitolách kniha sleduje důsledky dramatických proměn, které nastartovala revoluce v listopadu 1989. Kniha vychází již tradičně v grafické úpravě Jana Havla. Politický převrat v listopadu roku 1989 zcela změnil charakter městské nonkonformní mládeže. Ta okamžitě po politickém uvolnění začala absorbovat nové impulzy ze zahraničí, které ovšem mnohdy přetavovala v naprosto originální kulturní novotvar, stojící někde na pomezí východu a západu, undergroundu i popkultury. Tato situace potvrzuje i dnes již trochu otřepanou frázi, že devadesátá léta jsou vlastně druhé „šedesátky“. Toto srovnání ovšem zcela přesně pramení z totožného kulturního rozkvětu, který probíhal jak v hlavním společenském proudu, tak na jeho okraji. Tam se již před rokem 1989 připravovalo mnoho (do té doby ne příliš viditelných) společenství, které díky politickému převratu zažilo několik let nevídané pozornosti. Punkové, metalové i třeba novovlné skupiny prodávaly své desky v desetitisícových nákladech a nově vznikající kluby nezvládaly nápor fanoušků při jejich koncertech. K těmto v základu již existujícím subkulturám se ovšem začalo přidávat velké množství těch nově vznikajících a právě ony vnesly do nově vznikající demokracie ještě další, zcela svěží a do té doby nevídaný vítr. Díky nevyjasněné majetkoprávní situaci se dokonce i v centru měst usazují squateři. Rock’n’roll devadesátých let většina lidí vnímá především prizmatem fenoménu retrofilmu Šakalí léta, ovšem někde hluboko za ním už v tu chvíli bobtná mnohem reálnější a magičtější rockabilly scéna.Do Prahy a následně do celých Čech se naplno dostávají fenomény jako graffiti, rap a breakdance. Vedle celorepublikové exploze rockových klubů, se začíná rozvíjet i silná elektronická scéna, ve které je samozřejmě možné sledovat mnoho různě specializovaných proudů. Od travelerské free techno komunity, přes undergroundové jungle a drum and bass kluby, až po velké haly a festivaly zasvěcené house music. Vedle už existující a dále se rozvíjející skateové scény se etabluje ta bruslařská, podobně jako vedle punkové ta skinheadská. Ze scifi komunity se vyděluje proud hráčů deskových her a zavírá se na dlouhé roky do přítmí svých specializovaných heren. Scény, do té doby označované jako alternativa a underground, procházejí velkou transformací a mnohde nezůstává kámen na kameni. Objevují se skuteční vontové, po pár solitérních pokusech se ustaluje reggae scéna a společně s tím se paralelně v jiné části společnosti z mnoha depešáků stávají ortodoxní fans skupiny Oceán.

Chcete si přečíst knihu?Kmeny 90 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír 518 (ed.). Číst Kmeny 90 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY