Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky

Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky - Alfred Brendel | Jesuslecitona.org

...sl a nesmysl. Eseje a přednášky - Alfred Brendel e-kniha ... Hudba, smysl a nesmysl. Eseje a přednášky - Alfred Brendel ... ... . Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Kupte knihu Hudba, smysl a nesmysl (Alfred Brendel) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Hudba, smysl a nesmysl. Alfred Brendel. Alfred Brendel je ... Hudba, smysl a nesmysl - Alfred Brendel — Kniha.cz ... . Hudba, smysl a nesmysl. Alfred Brendel. Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Hudba, smysl a nesmysl - Alfred Brendel . Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Souborné vydání jeho esejů se ve světě stalo velkou událostí. Hudba, smysl a nesmysl Tomáš Jajtner, Martin Lauer Brendel Alfred. Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Hudba, smysl a nesmysl Eseje a přednášky. ... Chodící papiňák, aneb, Řeči u tabule scénické přednášky a... Chrám kosmu starověká egyptská... Chrám lásky. Chtíč chtíc nechtíc. Chtíč chtíc nechtíc. Churchill - válečný cestovatel. Chytání pstruhů v Americe. Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Hudba, smysl a nesmysl . 20,51 € ... Umí své postřehy, bádání a celoživotní zkušenosti brilantně zformulovat, jeho eseje mají vytříbený literární styl. Je velkým znalcem literatury, filmu, malířství a architektury, jeho široké zaměření prostupuje celou jeho knihou. Brendel vnímá hudbu v širších historicko ... Kniha Hudba, smysl a nesmysl přináší první české vydání textů Alfreda Brendela, jednoho z nejvýznamnějších hudebníků 20. století. Zatímco české publikum mělo možnost poznávat Brendelovo interpretační umění od 70. let minulého století, s jeho výjimečnou literární činností se setkáváme až nyní. Vyberte regionální nastavení. Dodat do: Če...

INFORMACE

AUTOR
Alfred Brendel
DIMENZE
8,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky.pdf

POPIS

Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Když firma Philips v roce 1999 vydala prestižní edici „Velcí klavíristé 20. století“, Brendelovi jako jedinému interpretovi věnovala šest kompaktních disků (tedy více než Rachmaninovovi, Rubinsteinovi, Horowitzovi, Richterovi, Gouldovi atd.). Brendel svojí interpretací děl W. A. Mozarta a F. Schuberta zásadně změnil pohled na tyto skladatele. Souborné vydání jeho esejů se ve světě stalo velkou událostí. Brendel je skvělým spisovatelem, esejistou a básníkem. Umí své postřehy, bádání a celoživotní zkušenosti brilantně zformulovat, jeho eseje mají vytříbený literární styl. Je velkým znalcem literatury, filmu, malířství a architektury, jeho široké zaměření prostupuje celou jeho knihou. Brendel vnímá hudbu v širších historicko-kulturních souvislostech a proto je jeho práce objevná jak pro odbornou, tak laickou veřejnost. Brendel je posledním pojítkem s velkou tradicí – byl žákem legendárního Edwina Fischera, jehož učil žák Franze Liszta, jehož učil žák Ludwiga van Beethovena. Brendel je tedy posledním článkem této velké linie, která pochází od Beethovena. V Brendelových sebraných esejích se navíc vzácně propojuje zkušenost významného a zkušeného interpreta s nejvyšší odborností badatele.

Chcete si přečíst knihu?Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alfred Brendel. Číst Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY