12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami

12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami - - | Jesuslecitona.org

...á Tento zborník obsahuje 63 autentických prejavov prednesených na zhromaždeniach a pochodoch Za slušné Slovensko, ktoré sa od 2 ... Almanach českých šlechtických a rytířských rodů 2022 Karel ... ... . marca do 22. júna 2018 konali v desiatkach miest na Slovensku a v zahraničí. 16 49 bystricko brezniansko. 1. 8 6. 4. financie. 7 8 3 5. 8 1 9 5 4 8 5 3 1 6 9 3 3 5 4 4. 9 7. Mení sa hodnota gastrolístkov a stravného Minimálna hodnota stravenky sa od začiatku decembra ... 12 statočných - Anna Schneiderová Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou ... Kniha 12 statočných - Kniha rozhovorov s dvanástimi ... ... ... 12 statočných - Anna Schneiderová Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou publikáciou 12 statočných. Obsahuje rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali vzoprieť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore a kultivujú ... Do stavu, kedy aktivity na jeho podporu neutíchajú, pridá do napätej situácie svoju trošku nie jedna, ale hneď viacero kníh o Róbertovi Bezákovi - jednak rozhovory s dvanástimi osobnosťami v knihe Ľuba Bechného Kristovci, v knihe rozhovorov Štefana Hríba Medzi nebom a peklom, no svojou komplexnosťou môže asi najviac zaujať ... Nová knížka inteligentního humoru Jiřího Slívy. „Šťastná hodinka" pobaví a naladí k návštěvě kavárny, čajovny, vinárny nebo třeba jen k zamyšlení nad sklenkou dobrého moku....

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami.pdf

POPIS

Kniha rozhovorů s dvanácti osobnostmi, které svým statečným občanským postojem vzdorovali buď v minulosti totalitní zvůli, nebo v přítomnosti marasmu korupce navzdory hrozícím problémům. Autorský kolektiv vyzpovídal mezi převahou slovenských osobností (Vladimír Krčméry – humanitární pracovník, zakladatel univerzity, Zuzana Wienk – občanská aktivistka, Anton Srholec – kněz, zakladatel azylového domu pro bezdomovce a další), také Maďara Iványi Gábora (metodistický kněz, který sloužil utečencúm, Poláka Tadeusza Zasepu (rektora univerzity, který doslova zaplatil zdravím a životem za odhalení neférových procesů na akademické půdě) a Rusa Andreja Zubova (za odsouzení ruského pádu na Ukrajinu byl po mnohých letech vyhozen z moskevské univerzity). Ze statečných Čechů můžete nahlédnout do života kardinála Miloslava Vlka a evangelického kněze a profesora teologie Jakuba Schwarze Tomana, který v roce 1969 pochovával Jana Palacha. Věřící či bez konfese, lidé různých národností spojuje touha po spravedlnosti a právu. Autoři rozhovorů hledají motivaci, zdroje, které dávají odvahu a nedovolí těmto různorodým lidem žijícím uprostřed nás činit kompromisy v otázkách morálky. Kniha je doplněna aktuálními černobílými portréty osobností z autorské dílny vydavatele Ľubomíra Bechného, dalších fotografú a unikátními archivními záběry. Rozhovory jsou uvedeny dvojjazyčně (české osobnosti v češtině, ostatní v slovenštině). „Pokud současnému světu něco zásadního chybí, jsou to vzory. Nikoli vzory umělé, nagelované celebrity šoubyznisu, politicky vy- (i de-) generované zříceniny, nebo vycpané atrapy všeho druhu. Smysluplné jsou dnes jen vzory tiché, planoucí, vzory přirozené, mající v popisu práce dobro a normalitu.“ Max Kašparů v závěru knihy.

Chcete si přečíst knihu?12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst 12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY