Pověsti kraje Plánských Chodů

Pověsti kraje Plánských Chodů - Jindřich Sahulka | Jesuslecitona.org

...... r125k * pověsti kraje plánských chodů (6963069658) Vystavit v této kategorii ... Sbírá pověsti z kraje Chodů a píše každý den - Tachovský deník ... . Aukro Knihy a Časopisy Knihy Ostatní . Aukro Knihy a Časopisy Knihy Ostatní . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných. visibility. 1 z 1 . Pověsti kraje Plánských Chodů. Kdo napsal knihu Pověsti kraje Plánských Chodů? Autorem je Jindřich Sahulka. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Knížka pověsti kraje Plánských Chodů je hezká kn ... Sbírá pověsti z kraje Chodů a píše každý den - Tachovský deník ... . ČBDB.cz - Databáze knih. Knížka pověsti kraje Plánských Chodů je hezká knížka plná zajímavých pověstí. Knížka obsahuje dvaačtyřicet pověstí, dozvíte se například o faráři Stillerovi a pekelných nástrahách, o \kramolínské bábě, o Kamenném rytíři a o založení Svatého Kříže. Pověsti kraje Přimdských Chodů. Kdo napsal knihu Pověsti kraje Přimdských Chodů? Autorem je Jindřich Sahulka. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Pověsti kraje Přimdských Chodů 2018; Advokátem Petra Voka 2014; Rožmberský jezdec 2014; Pověsti kraje Plánských Chodů 2016; Čest Pánů z Růže 2016; Kniha Pověsti kraje Plánských Chodů je v Kniha: Pověsti kraje Plánských Chodů - Jindřich Sahulka Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Pověsti kraje Plánských Chodů - Jindřich Sahulka Když jsem začal shromažďovat pověsti Plánska, najednou jsem zjistil, že dnes už není nijak vymezeno. Během historicky krátké doby se několikrát změnily hranice krajů. Z bývalého kraje Západočeského se stal P + Pověsti kraje Plánských Chodů - Sahulka Jindřich - Když jsem začal shromažďovat pověsti Plánska, najednou jsem zjistil, že dnes už není nijak vymezeno. Během historicky krátké doby se několikrát změnily hranice krajů. Z bývalého kraje Západočeského s Sahulka Jindřich - Pověsti kraje Plánských Chodů. Ukázka: Když jsem začal shromažďovat pověsti. naše cena 190 K ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > C > Chodové. Tachovská knihovna připravuje na středu 26. dubna v 18 hodin besedu s Jindřichem Sahulkou, autorem knihy Pověsti kraje Plánských Chodů. Akce je spojena s autogramiádou i ukázkami z knih, které Sahulka napsal. Řeč bude i tom, co vše obnáší „spisovatelské řemeslo". Vstup zdarma. Pověsti kraje Plánských Chodů autor: Sahulka Jindřich dopor. cena: 274 Kč naše cena: 230Kč Kniha na prodej: Sahulka, Jindřich: Pověsti kraje Plánských Chodu, 2016. Cena 222 Kč. Antikvariát 11 0 hodnocení Pověsti kraje Plánských Chodů 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. ...

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Sahulka
DIMENZE
11,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti kraje Plánských Chodů.pdf

POPIS

Když jsem začal shromažďovat pověsti Plánska, najednou jsem zjistil, že dnes už není nijak vymezeno. Během historicky krátké doby se několikrát změnily hranice krajů. Z bývalého kraje Západočeského se stal Plzeňský a Karlovarský. Od časů C&K monarchie se několikrát změnily okresy. Tenhle statut si mezi sebou střídavě předávaly Tachov, Planá a Mariánské Lázně. Vsi se škrtem úřednického pera stěhovaly do jiných okresů a krajů. Kupříkladu Drmoul a Trstěnice. Jak tedy to původní Plánsko znovu nalézt? Vodítkem jsou právě Chodové. Plánsko bylo kdysi stanoveno naprosto přesně, neboť bylo vymezeno právě vesnicemi Plánských Chodů. Osady si můžeme dokonce i vyjmenovat. Vezmu to odshora dolů a zleva doprava, jako když čtete knížku. Stránku řádek po řádku. Drmoul, Horní Ves, Broumov, Zadní Chodov, Trstěnice, Chodová Planá, Dolní Kramolín, Chodský Újezd, Horní a Dolní Jadruž, Žďár, Štokov, Neblažov, Ctiboř, Nahý Újezdec, Klíčov, Kumpolec a Lhota. Chodové z těchto vsí střežili hranici s Bavorskem a stejně jako Chodové přimdští a tachovští, i oni podléhali tachovskému purkrabímu. Na východním okraji Plánska, pěkně svisle pod sebou, ještě zbývají: Boněnov, Hostičkov, Otín a Zliv. Tyto čtyři chodské vsi střežily průchod do vnitrozemí, takzvanou Tepelskou bránou. Patřily sice na Plánsko, ale pod správu v Teplé. Dalo by se říci, že oblast v podstatě uzavírá kdysi Boršův, dnes Kosí nebo také Kosový potok. Tak vida! Plánsko je znovu na světě!

Chcete si přečíst knihu?Pověsti kraje Plánských Chodů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Sahulka. Číst Pověsti kraje Plánských Chodů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY