Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi?

Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi? - Jiří Macháček (ed.), | Jesuslecitona.org

...8074225482. Jiří Macháček, Martin Wihoda ... Hroby, kostely, kultura a texty ... . aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi. Manufacturer: Nakladatelství Lidové noviny. Varianta: ... aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi „Dnes žádná velká zkoumání Velké Moravy z pohledu historického vlastně neexistují. Naštěstí výzkum Velké Moravy zachraňují archeologové," konstatuje historik. Jejich významné objevy shrnuje napříkl ... Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na ... ... . Jejich významné objevy shrnuje například publikace Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi (2016). Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi 2016, J. Macháček. Odhalené základy sakrálního objektu na severovýchodním předhradí Pohanska, třetího nejvýznamnějšího velkomoravského centra, který vznikl někdy ve druhé polovině 9. století a plnil svou funkci i v prvních dekádách věku ná... Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi, Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2016. WIHODA, Martin: Morava v době knížecí 906 - 1197, Lidové noviny 2010. KOUŘIL, Pavel a kol.: [12] KOUŘIL, P., 2016: Staří Maďaři a jejich podíl na kolapsu a pádu Velké Moravy aneb Spojenci, sousedé, nepřátelé. In: Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi (Macháček, J.-Wihoda, M., edd.), 102-143. Praha. O charakteru Velké Moravy, Archeologické rozhledy 66, 177-180. Zánik Velké Moaravy Štefanovičová/Hulík (eds.) 2008, Bitka pri Bratislave v roku 907 a jej význam pre vývoj stredného Podunajska. Bratislava Macháček, J. - Wihoda, M. (eds.), 2016: Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi. Praha. Kapitola v knize Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi, vydání: Vydání první, rok: 2016, počet stran: 22 s. Dynastiewechsel in Böhmen: Zwischen den althergebrachetn Gewohnheiten und einem neuen Anfang WIHODA Martin. Vyžádané přednášky Na konci roku 2016 a na počátku roku 2017 vyšly čtyři knihy, které se svým tématem dotýkají odhalování historie velkomoravského hradiska Pohanska u Břeclavi. Přijď te se podělit o radost z našich vědeckých výsledků. Macháček, J. (ed.) - Wihoda, M. (ed.) a kol. 2016: Pád Velké Moravy aneb Kdo byl pohřben v hrobě 153 na Pohansku u Břeclavi. Morava v době knížecí 906-1197. - Moravskoslezské pomezí v proměnách 13. věku : výbor z článků a studií: Návraty do krajiny českého středověku : výbor z díla: Osmičky: Osudová výročí českých a československých dějin končící na jednu číslici: Pád Velké Moravy, aneb, Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u ... velké Moravy aneb kdo byl pohřben v hrobu 153 na Po-hansku u Břeclavi? (Macháček/Wihoda 2016). v nej sa siedmi poprední bádatelia (D. kalhous, P. kouřil, J. Macháček, v. Sládek, i. Štefan, M. Wihoda a r. Zehetmayer) zaoberajú analýzou hrobu 153, v ktorom bol pochovaný muž, pova-...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Macháček (ed.),
DIMENZE
7,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi?.pdf

POPIS

Odhalené základy sakrálního objektu na severovýchodním předhradí Pohanska, třetího nejvýznamnějšího velkomoravského centra, který vznikl někdy ve druhé polovině 9. století a plnil svou funkci i v prvních dekádách věku následujícího, a zejména nález náčelnického hrobu H 153, obrátily pozornost badatelů opět k staronové a stále nezodpovězené otázce náhlého zániku mojmírovského státu a také jeho charakteru. Sedmička archeologů, historiků a přírodovědec (David Kalhous, Pavel Kouřil, Jiří Macháček, Vladimír Sládek, Ivo Štefan, Martin Wihoda a Roman Zehetmayer) se nyní pokouší zasadit tento pozoruhodný objev do širších mocenských, sociálních a kulturních souřadnic, aby dospěla k některým až překvapivým závěrům.

Chcete si přečíst knihu?Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Macháček (ed.),. Číst Pád Velké Moravy: aneb Kdo byl pohřben v hrobu 153 na Pohansku u Břeclavi? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY