O přistěhovalectví a uprchlících

O přistěhovalectví a uprchlících - Michael Dummett | Jesuslecitona.org

...základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies ... PDF Úmluva O Právním Postavení Uprchlíků ... . O přistěhovalectví a uprchlících Michael Dummett Sir Michael Dummett se v knize srozumitelnou formou vyrovnává s typickými argumenty odpůrců imigrace (uprchlíci jako kulturní a ekonomická hrozba, přelidnění atd.) a nabízí přístup založený na povinnosti státu pomáhat druhým v nouzi, právu na útočiště a zachování ... Úmluva o právním postavení uprchlíků Úvod Vysoké smluvní strany majíce na zřeteli, že Charta Spojených národů a Všeobecná deklarace lidských pr ... PDF Úmluva O Právním Postavení Uprchlíků ... ... Úmluva o právním postavení uprchlíků Úvod Vysoké smluvní strany majíce na zřeteli, že Charta Spojených národů a Všeobecná deklarace lidských práv, schválená 10. prosince 1948 Valným shromážděním, potvrzují zásadu, že všichni lidé mají užívat základní práva a svobody bez diskriminace, Dummett, Michael: O přistěhovalectví a uprchlících. Autor je nemilosrdný v líčení světového dění: transatlantický svět si odmítá přiznat, že tržní hospodářství funguje jen díky vykořisťování zbytku světu a tím je podporována nerovnost mezi státy. A je velmi milosrdný vůči těm, kdo se snaží chránit lidská ... Každý má nárok na plnohodnotný život Michael Dummett: O přistěhovalectví a uprchlících.Přel. Sylva Ficová, Filosofia, Praha, 2016, 192 s.. Filozofům se vyčítá, že se svými myšlenkami žijí ve skleněné věži, o praktickém životě toho píší pramálo. O přistěhovalectví a uprchlících . Michael Dummett; Michael Dummett ....

INFORMACE

AUTOR
Michael Dummett
DIMENZE
6,87 MB
NÁZEV SOUBORU
O přistěhovalectví a uprchlících.pdf

POPIS

Sir Michael Dummett se v knize srozumitelnou formou vyrovnává s typickými argumenty odpůrců imigrace (uprchlíci jako kulturní a ekonomická hrozba, přelidnění atd.) a nabízí přístup založený na povinnosti státu pomáhat druhým v nouzi, právu na útočiště a zachování lidské důstojnosti potřebných. Byť Dummett neupírá státům právo odmítat cizince, ukazuje na konkrétních příkladech, že uplatnění tohoto práva je často motivováno rasismem a xenofobií a že mnohdy porušuje Ženevskou úmluvu o uprchlících. Ukazuje též, jak se v Británii heslo „tvrdé politiky vůči přistěhovalcům“ odpoutalo od reality a stalo se prostředkem, jímž se politické strany snaží získat hlasy voličů. Podle Dummetta je řešení přistěhovaleckých a uprchlických vln nakonec možné jen na mezinárodní úrovni a předpokládá omezení sobectví zejména ze strany rozvinutých států.

Chcete si přečíst knihu?O přistěhovalectví a uprchlících ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Dummett. Číst O přistěhovalectví a uprchlících Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY