Bělorusko mimo Bělorusko: Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu

Bělorusko mimo Bělorusko: Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu - Petr Hlaváček, | Jesuslecitona.org

...rodního sdružení Občanské Bělorusko a pražský běloruský básník Max Šcur ... Bělorusko - Wikipedie ... . Přednáška se koná u příležitosti vydání knihy „Bělorusko mimo Bělorusko. Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu" (Vydavatelství FF UK, 2016). Podrobnosti události Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu Autor: Petr Hlaváček ; Pavel Kotau Kniha vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2016 na FF UK. Neznámé Bělorusko. Praha: Dokořán, Člověk v tísni - společnost při ČT, ... Bělorusko - Wikipedie ... . Neznámé Bělorusko. Praha: Dokořán, Člověk v tísni - společnost při ČT, 2005. ISBN 80-903510-9-3. HLAVÁČEK, Petr - KOTAU, Pavel. Bělorusko mimo Bělorusko. Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu. Praha: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, 2016. ISBN 978-80-7308-687-9; Související články Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu Autor: Petr Hlaváček ; Pavel Kotau Kniha vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2016 na FF UK. Bělorusko mimo Bělorusko. Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu, Praha 2016. P. Hlaváček - V. Liščák - C. V. Pospíšil et al., Fenomén františkánství v interakci s jinakostí (Europaeana Pragensia 9), Praha 2016. P. Hlaváček - D. R. Holeton - J. Pánek et al., Via media. Studie z českých ... P H , V L , ... P. Hlaváček - P. Kotau, Bě...

INFORMACE

AUTOR
Petr Hlaváček,
DIMENZE
5,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Bělorusko mimo Bělorusko: Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu.pdf

POPIS

Kniha vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2016 na FF UK. Prostřednictvím biogramů významných osobností někdejší běloruské exilové komunity připomíná pražské akademické obci i širší české veřejnosti často tragická dilemata běloruských intelektuálů, vědců a literátů první poloviny 20. století, kteří výrazně přispívali k dynamice kulturního, intelektuálního i politického života v prvorepublikové Praze. Zároveň je poukazem na tradici česko-běloruské interakce v akademickém prostředí, pokračující také v dnešních časech, kdy Bělorusko hledá své místo mezi Evropskou unií a Ruskou federací. Kniha vznikla u příležitosti 95. výročí tzv. Ruské pomocné akce (1921-2016), díky níž se mohli v Československu usadit exulanti z někdejšího Ruského impéria, nejen Rusové a Ukrajinci, ale i poněkud opomíjení Bělorusové. Budiž nám, dnešním Čechům a Češkám, tento výraz lidské solidarity inspirací i v aktuálních turbulencích současné Evropy a světa.

Chcete si přečíst knihu?Bělorusko mimo Bělorusko: Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hlaváček,. Číst Bělorusko mimo Bělorusko: Běloruští intelektuálové v meziválečném Československu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY