Rozprava o metodě

Rozprava o metodě - René Descartes | Jesuslecitona.org

...t, že mají stejnou povahu jako tato zvířata ... Meditace o první filosofii - I - YouTube ... . Pokud by ale existovaly stroje podobné René Descartes - Rozprava o metodě Kdyby se někdy (pokud to už někdo neudělal) sestavoval žebříček nejvlivnějších filozofů, možná i lidí vůbec, je velmi pravděpodobné, že mezi takovými giganty filozofické historie jako byli nám všem známí Platón se svým mladším učencem Aristotelem, by byl tam i francouzský ... Rozprava o metodě, vrcholné dílo Reného ... Rozprava o metodě (Book, 1992) [WorldCat.org] ... ... Rozprava o metodě, vrcholné dílo Reného Descarta, byla vydána roku 1637 v Leidenu. Roku 1656 byla v Amsterdamu přeložena z francouzštiny do latiny. Plný titul knihy zní Rozprava o metodě, jak správně vést svůj rozum a hledat pravdu ve vědách . Její první vydání bylo anonymní, protože Descartes měl obavy ze záporných reakcí na své revoluční názory, které v knize ... Rozprava o metodě byla vydána roku 1637 v Leidenu jako předmluva ke třem spisům, v nichž Descartes vykládá své matematické a přírodně filosofické názory (Dioptrika, Meteory a Geometrie). Rozprava o metodě byla vydána roku 1637 v Leidenu jako předmluva ke třem spisům, v nichž Descartes vykládá své matematické a přírodně filosofické názory (Dioptrika, Meteory a Geometrie). Autor v ní seznamuje čtenáře s motivy své práce, předkládá její dílčí výsledky a nabízí k úvaze teoretické i praktické výhody svého vědeckého přístupu. Rozprava o metodě, vrcholné dílo Reného Descarta, byla vydána roku 1637 v Leidenu. Roku 1656 byla v Amsterdamu přeložena z francouzštiny do latiny. Plný titul knihy zní Rozprava o metodě, jak správně vést svůj rozum a hledat pravdu ve vědách (francouzsky Discours de la méthode pour bien conduire sa raison, et chercher la ... Rozprava o metodě byla vydána roku 1637 v Leidenu jako předmluva ke třem spisům, v nichž Descartes vykládá své matematické a přírodně filosofické názory (Dioptrika, Meteory a Geometrie)....

INFORMACE

AUTOR
René Descartes
DIMENZE
8,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozprava o metodě.pdf

POPIS

Rozprava o metodě byla vydána roku 1637 v Leidenu jako předmluva ke třem spisům, v nichž Descartes vykládá své matematické a přírodně filosofické názory (Dioptrika, Meteory a Geometrie). Autor v ní seznamuje čtenáře s motivy své práce, předkládá její dílčí výsledky a nabízí k úvaze teoretické i praktické výhody svého vědeckého přístupu. Za zmínku především stojí, že zde formuluje principy své vědecké metody a spolu s tím i podává náčrt své metafyziky. Stejně historicky významná je i jeho výzva změnit postavení člověka ve světě, již lze shrnout autorovými slovy: „staneme se jakoby pány a vlastníky přírody“. Rozprava o metodě je jedním z prvních textů, v nichž je vysloveno moderní porozumění člověka sobě i světu.

Chcete si přečíst knihu?Rozprava o metodě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor René Descartes. Číst Rozprava o metodě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY