Financování českých politických stran

Financování českých politických stran - Vít Šimral | Jesuslecitona.org

... a 6. října 2018 ve více než 6000 obcích po celé zemi ... Diskuse:Seznam politických stran a hnutí v Česku - Wikipedie ... . Ve třetině okrsků se budou volit noví senátoři. Přečtěte si jak kandidovat, jak se registrovat a tarmíny pro přidání přihlášek. Financování politických stran z veřejných zdrojů považujeme za správné a neztotožňujeme se s voláním po razantním snížení tohoto příspěvku. Na druhé straně veřejné financování politických stran implikuje nutnost veřejné kontroly těchto prostředků, tak, jako se veřejná kontrola týká všech veřejných ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania ... POLITICKÉ FINANCE - Monitor financování politických stran. ... ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. ANO 2011 je české populistické politické hnutie, ktoré v roku 2012 založil podnikateľ Andrej Babiš.Hnutie nadväzuje na združenie Akcia nespokojných občanov, ktoré bolo založené krátko predtým v roku 2011 po niekoľkých kritických vystúpeniach Andreja Babiša voči korupcii a stavu spoločnosti. Prvým podpredsedom je Jaroslav Faltýnek, ďalší podpredsedovia sú Petr ... Kniha: Financování českých politických stran - Vít Šimral. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Podieľal sa tiež na vytvorení a následnom fungovaní tzv. Päťky, orgánu koordinujúceho činnosť hlavných českých tzv. štátotvorných politických strán. Od roku 1922 bol predsedom celkom troch česko-slovenských vlád a to v období 7. októbra 1922 - 9. decembra 1925 (1. Švehlova vláda), 9. decembra 1925 - 18. marca 1926 (2. Připomínka srpna 1968 a 1969 i z norského ostrova Utøya, kde se setkání s dalšími kolegy z českých a slovenských politických stran či jejich mládežnických organizací účastnil i náš člen TOP 09 Brno-sever Karel Pelikán 🇨🇿...

INFORMACE

AUTOR
Vít Šimral
DIMENZE
12,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Financování českých politických stran.pdf

POPIS

Málokdo pochybuje, že peníze hrají ve veřejném prostoru důležitou roli. Peníze v politice jsou koneckonců tématem laických i akademických diskuzí od počátku lidské civilizace – Hérodotos dává k dobru klep, že „otec demokracie“ Kleisthenés uplatil Pýthiji Delfskou, aby favorizovala jeho stranu v zápase o athénskou vládu, a v době Ciceronově nabobtnalo úplatkářství a prodej služeb v politice ve „Věčném městě“ do obludných rozměrů. Pro Machiavelliho byla politika zcela samozřejmě propojena s penězi a využívání financí pro dosažení veřejných pozic bylo před fyzickým násilím tou chytřejší variantou mocenského střetu. S masovou demokratizací a nástupem vlády reprezentativní parlamentní demokracie v Evropě 19. století se historické propojení peněz a politiky nezhroutilo, peníze se naopak staly jedním z klíčových faktorů determinujících procesy systému reprezentativní demokracie, masových voleb a stranického života; paradoxně ovšem také jedním z faktorů, o němž byli laici i odborníci nejméně informováni. Ani dnes stále nevíme mnoho o tom, kudy v politice peníze proudí a jaký na ni mají vliv. Tato kniha popisuje financování politických stran v Československu a České republice mezi lety 1990 a 2015. Přestože se primárně zaměřuje na český případ, jsou v ní reflektována i data z jiných evropských a neevropských zemí, stejně jako teorie a metodologie akademických prací, které se Česku nevěnovaly. Uvádí také přehled o výzkumu politického financování a nabízí jednoduchý model pro analýzu dat z účetních knih politických stran a pro kategorizaci stran na základě jejich rozpočtových charakteristik.

Chcete si přečíst knihu?Financování českých politických stran ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vít Šimral. Číst Financování českých politických stran Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY