Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II.

Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II. - Bohumil Tuzar | Jesuslecitona.org

...ném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů ... Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II ... ... . Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II. - Bohumil Tuzar . Pod hesly abecedně řazených obcí regionu Středního Polabí počínaje Benáteckou Vruticí a konče Žitovlicemi se nacházejí pověsti o založení vsí, pokladech, památných dubech, divoženkách, zbojnících, pytlácích nebo strašných mordech vyšel před 10 lety 1. díl Truhlice. Autor sesbíral za 15 let několik stovek příběhů a pověstí, které se týkají více než stovky měst, obcí i malých vsí, v někt ... Truhlice povesti a starych pribehu stredniho polabi ii bo ... ... . díl Truhlice. Autor sesbíral za 15 let několik stovek příběhů a pověstí, které se týkají více než stovky měst, obcí i malých vsí, v některých případech již zaniklých. Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí I. Kniha: Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí Autor: Bohumil Tuzar Autor sesbíral za 15 let několik stovek příběhů a pověstí, které se týkají více než stovky měst, obcí i malých vsí, v některých případech již zaniklých. * Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí / shromáždil a upravil Bohumil Tuzar. Nymburk: Vega-L, 2009. 427 s. : il., faksim. ; 21 x 23 cm. ISBN 978-80-87275-12-2. * Čert a mlynář: pověsti z Polabí / [na motivy lidových pověstí napsal] Oldřich Lichtenberg; [ilustrace Jaroslav Dodal]. [Praha] : Arcadia Art Nedávno jsme psali o tom, že vyšel 2. díl půvabné knížky z kategorie regionální literatury s názvem Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí. S jejím autorem Bohumilem Tuzarem z Krchleb jsme si povídali nejen o ní, ale také o jeho životě a plnění snů. Objednávejte knihu Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kniha na prodej: Tuzar, Bohumil: Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí, 2009. Cena 333 Kč. Antikvariát 11 Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí I. - Tuzar Bohumil - Autor sesbíral za 15 let několik stovek příběhů a pověstí, které se týkají více než stovky měst, obcí i malých vsí, v některých případech již zaniklých. Příběhy jsou téměř na ka B. Tuzar vydal 2. díl Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí. Městys Kounice podpořil vydání knihy pověstí finanční částkou: truhlice.pdf 240 Kč Povesti a príbehy z medenej Bystrice a okolia - Sliacky Ondrej jedným z bielych miest na knižnej povesťovej mape Slovenska doteraz bola aj Banská Bystrica.Ru...

INFORMACE

AUTOR
Bohumil Tuzar
DIMENZE
7,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II..pdf

POPIS

Pod hesly abecedně řazených obcí regionu Středního Polabí počínaje Benáteckou Vruticí a konče Žitovlicemi se nacházejí pověsti o založení vsí, pokladech, památných dubech, divoženkách, zbojnících, pytlácích nebo strašných mordech vyšel před 10 lety 1. díl Truhlice. A na graficky vkusně zpracovanou knihu s použitím ilustrací Mikoláše Alše nyní navazuje stejně upravený 2. díl. Bohumil Tuzar s vydáním 1. dílu zdaleka neskončil se sbíráním dalších příběhů vyprávějících o zašlých časech, kdy se ještě věřilo na nadpřirozené bytosti, kdy si lidé po večerech vyprávěli tajemné příběhy. Ty nově nastřádané uložil archivář do další malované truhlice. Kdo by nebyl zvědavý na pověst o nymburských zvonech a císaři Napoleonu, o svěcení kudibala v Poděbradech, o vraždě ve staré hospodě v Drahelicích či o Žižkově dubu v Pístech?

Chcete si přečíst knihu?Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumil Tuzar. Číst Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí II. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY