Jasno lepo podstín zhyna

Jasno lepo podstín zhyna - Sara Baume | Jesuslecitona.org

...epo podstín zhyna 2016, Nakladatelství Odeon, přeložila Alice Hyrmanová-McElveen, 264 stran, 269 korun ... Jasno lepo podstín zhyna od 214 Kč - Heureka.cz ... . City v knize samozřejmě hrají důležitou roli, ale není to jen hra na ně. Působivá je rovněž elegantní kompozice románu, v níž variaci na čtvero ročních dob ještě rámují prolog a epilog, brilantně pojatý ... Poetické kniha, jejíž název Jasno lepo podstín zhyna vyjadřuje čtyři roční období, během kterých se příběh odehrává. Hlavními a dost netypickými postavami jsou starý muž Ray a jeho pes Jednook.Jsou to dva opuštění s ... Sara Baume: Jasno lepo podstín zhyna (live stream) ... . Hlavními a dost netypickými postavami jsou starý muž Ray a jeho pes Jednook.Jsou to dva opuštění staří tvorové, kteří se shodou náhod dostanou k sobě a vznikne mezi nimi nerozlučné přátelství. Jasno lepo podstín zhyna - možná si říkáte, co je to za divný název, přesto vás ale určitě napadne, či v podvědomí vám někde bliká: jaro léto podzim zima. Je to tak, název je jen takovou slovní hříčkou odkazující na čtyři roční období. V originále zní Spill simmer falter wither a nejen v případě názvu, ale i v rámci celé knihy měla překladatelka ... Jasno lepo podstín zhyna Autor Sara Baume. Pozoruhodný titul úspěšné prvotiny mladé irské autorky je poetickou variantou názvů čtyř ročních období, která tvoří časový rámec příběhu přátelství dvou psanců - osamělého člověka a týraného psa. Jasno lepo podstín zhyna jsem dočetla před koncem roku a s mírným odstupem můžu potvrdit, že šlo o nejpůsobivější prózu, jaká se mi loni dostala do rukou. Neotřelá forma, hlavní postava, která se vymyká tomu, co je běžně přijímané a preferované, ale přesto všechno si dokáže získat čtenáře na svou stranu i v ......

INFORMACE

AUTOR
Sara Baume
DIMENZE
8,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Jasno lepo podstín zhyna.pdf

POPIS

Pozoruhodný titul úspěšné prvotiny mladé irské autorky je poetickou variantou názvů čtyř ročních období, která tvoří časový rámec příběhu přátelství dvou psanců - osamělého člověka a týraného psa. Sedmapadesátiletý podivín Ray žije sám v domě po svém otci v nejmenovaném městečku na irském pobžeží. Nikdy nechodil do školy, bojí se lidí, jeho jedinými společníky jsou knihy. Jednoho dne si v místním útulku pořídí zohaveného jednookého psa, rychle k němu přilne a poprvé v životě pocítí hluboké pouto k jiné živé bytosti. Když Jednooko napadne cizího psa, oba vyděděnci prchají a vydávají se na epickou cestu napříč Irskem. Atmosféra stupňované hrozby a nebezpečí ve světě jim nepochopitelném stále udržuje napětí a jak Ray postupně svěřuje Jednookovi pochmurná tajemství ze své minulosti, mistrně konstruovaný román spěje k nevyhnutelnému závěru. Sara Baume upoutala pozornost zejména výjimečnou kvalitou své lyrické prózy. Její elegický příběh o ničivých následcích izolace a hojivé síle soucitu, blízkosti a náklonnosti se právem stal mimořádnou událostí nejen na irském literárním nebi, ale v celém anglicky mluvícím světě.

Chcete si přečíst knihu?Jasno lepo podstín zhyna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sara Baume. Číst Jasno lepo podstín zhyna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY