Illnerová Helena - Čas pro světlo

Illnerová Helena - Čas pro světlo - Helena Illnerová, | Jesuslecitona.org

...na Illnerová na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Professor Helena Illnerová, a leading Czech physiologist and biochemist and a former chairwoman of the Czech Academy of Sciences, will present Čas pro světlo (Time for Light) (Portál, 2014), a new book-long interview with her conducted by her colleague Professor Pavel Kovář ... Illnerová Helena - Čas pro světlo - Pavel Kovář ... ... . ŽIVĚ: 22 rad pro úspěšnou transformaci v roce 2020 ~ Ava & Ondra Příznaky transformace 657 watching Live now Rain Sounds | 8 HOURS High Quality Sounds, Thunder, Sleeping, Studying ... Profesorka Helena Illnerová, přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, představí nový knižní rozhovor Čas pro světlo (Portál, 2014), který s ní vedl její kolega profesor Pavel Kovář. Illnerová Helena - Čas pro světlo Helena Illnerová, Pavel Kovář Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá p ... Helena Illnerová Čas pro světlo levně, cena 341 Kč ... ... ... Profesorka Helena Illnerová, přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, představí nový knižní rozhovor Čas pro světlo (Portál, 2014), který s ní vedl její kolega profesor Pavel Kovář. Illnerová Helena - Čas pro světlo Helena Illnerová, Pavel Kovář Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, České učené společnosti, České komise při UNESCO aj. Vedle aktivit spojených s vědou působí i na veřejnosti. Elektronická kniha Illnerová Helena - Čas pro světlo na www.alza.sk. Všetky informácie o produkte. Hodnotenie a recenzie Illnerová Helena - Čas pro... Objednávejte knihu Illnerová Helena - Čas pro světlo v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků...

INFORMACE

AUTOR
Helena Illnerová,
DIMENZE
7,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Illnerová Helena - Čas pro světlo.pdf

POPIS

Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, České učené společnosti, České komise při UNESCO aj. Vedle aktivit spojených s vědou působí i na veřejnosti. V 70. a 80. letech založila a vedla turistický klub, dodnes se angažuje ve skautském hnutí, v roce 2008 kandidovala v senátních volbách za Stranu zelených. Dlouhodobě se aktivně věnuje popularizaci vědy, roli vzdělání ve společnosti, ale také otázkám etiky. Rozhovor, který s ní zasvěceně vede její profesní kolega, prof. Pavel Kovář, mapuje její život od rodinného zázemí a osobnostního formování po vědecké a veřejné působení. Dotýká se nejen otázek spojených s vědou a vzděláním v naší společnosti, ale také otázek hodnot, výchovy, úcty k tradici. Rozhovor je svědectvím o nevšední síle a charakteru osobnosti, která přes řadu obtíží prožila naplněný a úspěšný lidský a pracovní život. Stala se mezinárodně uznávanou vědkyní, aniž by si zadala s komunistickým režimem či aniž by rezignovala na mateřství a rodinný život. Svůj tvůrčí potenciál věnovala jak odborné práci, za kterou sklidila nejvyšší ocenění, tak péči o mládež v turistickém oddíle, který založila, a dnes ho věnuje mj. dobrovolné pomoci sociálně ohroženým dětem. Odborná témata, jimiž se zabývala, jsou v rozhovoru pojednána srozumitelným způsobem, takže čtenáře vtahují do dobrodružství vědeckého výzkumu. Ten je zároveň neustále reflektován s ohledem na společenské a politické problémy, otázky etiky a morální integrity vědce a člověka vůbec, současné problémy výchovy, vzdělanosti a podpora vědy a obecně vnitřní morální a duchovní kvality člověka v širokém slova smyslu. Moudrost a laskavost, která z rozhovoru vychází, je inspirací pro všechny, kteří vnímají svou odpovědnost za svět a společnost, v níž žijí. Prof. Pavel Kovář je přední český přírodovědec – botanik, bývalý děkan PřF UK, ale zároveň básník a autor řady rozhovorů a prozaických textů.

Chcete si přečíst knihu?Illnerová Helena - Čas pro světlo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Illnerová,. Číst Illnerová Helena - Čas pro světlo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY