Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916–1918

Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916–1918 - Theodor Šlechta | Jesuslecitona.org

...ém. Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916-1918 ... Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za ... ... . Autentické vzpomínky mladého maturanta, chlapce z dobré rodiny, jehož romantická představa mužného boje byla náhle konfrontována s realitou dennodenních strastí Koupit Koupit eknihu. Podtitul: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916-1918 Autentické vzpomínky mladého maturanta, chlapce z dobré rodiny, jehož romantická představa mužného boje byla náhle konfrontována s realitou dennodenních strastí vojáka v drsných podmínkách nevlídných zákopů a náročné fyzické i duševní zátěže. Všechny informace o produktu Kniha Sám v požáru světovém. V ... Sám v požáru světovém. Vzpomínky z vojenského života ... . Všechny informace o produktu Kniha Sám v požáru světovém. Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916-1918 - Theodor Šlechta - Pavel Mervart, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Sám v požáru světovém. Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916-1918 - Theodor Šlechta - Pavel Mervart. HISTÓRIA Dejiny každodennosti Sám v požáru světovém. Sám v požáru světovém. Vzpomínky z vojenského života za světo...

INFORMACE

AUTOR
Theodor Šlechta
DIMENZE
3,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916–1918.pdf

POPIS

Autentické vzpomínky mladého maturanta, chlapce z dobré rodiny, jehož romantická představa mužného boje byla náhle konfrontována s realitou dennodenních strastí vojáka v drsných podmínkách nevlídných zákopů a náročné fyzické i duševní zátěže. Jeho vyprávění překvapí čtenáře neotřelým pohledem nejenom v líčení strastiplných a krutých zážitků, ale i vnímavostí vůči přírodě, obyvatelům jemu neznámých krajů i osudům prostých lidí vydaných všanc neúprosné skutečnosti. Je to pohled mladíka, jehož vlastí byla rakousko-uherská monarchie, ale v jehož srdci byla pevně zakořeněna láska k češství, k lidem a k ideálům sokolským, a proto musí přemýšlet, donucen okolnostmi (které mění jeho ideály v prostou potřebu přežít), jak si zachovat lidskost a kde hledat pochopení pro události nepochopitelné; neboť svět, do kterého byl uvržen z vlídného prostředí rodiny, sourozenců a stálé péče milované maminky, je plný násilí, zloby, nenávisti a zmaru. Přesto nalezl svou cestu, cestu člověčenství a lásky k bližním. Jeho vyprávění je také plné příhod poetických, veselých a komických, které tak znamenitě kontrastují s popisem krutostí a hrůzností války, jež pro něj už dávno ztratila svůj romantický opar. Ten, kdo má zálibu ve válečných dobrodružstvích, najde v jeho vyprávění poněkud jiný pohled na události první světové války, ano vstoupí spolu s ním, do přímých střetnutí, ale bude i překvapen upřímným pohledem mladého člověka, který všechno musel prožít: i svůj strach, i své lásky, a dávat na vážky pochopení na jedné straně opovržení nad hnusem a ukrutnou krajností lidské povahy, ale na druhé pozdvihnout náš smysl pro humor, pro přátelství a potřebu radosti a lidské lásky.

Chcete si přečíst knihu?Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916–1918 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Theodor Šlechta. Číst Sám v požáru světovém: Vzpomínky z vojenského života za světové války 1916–1918 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY