Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865

Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 - Miroslav Hubert | Jesuslecitona.org

...o napsal knihu Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865? Autorem je Miroslav Hubert ... Kniha Historie založení pražské osobní paroplavby v roce ... ... . Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Miroslav Hubert, autor této publikace. Domnívá se, že právě společenské a kulturní snahy tehdejších pražských vlasteneckých měšťanů vedly k založení pražské paroplavby. Založení pražské osobní lodní dopravy v roce 1865 lze považovat za nejvýznamnější čin vlastenecké společnosti Měšťanská beseda v Praze. Spoločnosť Magnet Press Slovakia už dvadsaťpäť rokov pôsobí na českom a slovenskom časopise ... Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 ... ... . Spoločnosť Magnet Press Slovakia už dvadsaťpäť rokov pôsobí na českom a slovenskom časopiseckom a knižnom trhu. Ponúkame knihy a časopisy z oblasti military, letectva, histórie, modelárstva, poľovníctva, rybárstva, kynológie, IT, gastronómie, módy, ako aj detské časopisy a knihy. Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 Autor: Miroslav Hubert Autor popisuje počátky paroplavby u nás, aktivity členů Měšťanské besedy, která se stala kolébkou pražské osobní paroplavby, finanční, legislativní a provozní kroky s tímto druhem ... Největší nehoda v dějinách pražské paroplavby V roce 1898, dne 19. května, se na tomto parníku stala největší nehoda v dějinách pražské paroplavby. V 7.53 hodin ráno na přístavišti u Palackého mostu na něm... Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 autor: Hubert Miroslav doporučená cena: 179 K ... vínem i publikace „Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865". Z leva autor knihy, kmotr Richard Vojta, v pozadí vydavatel, a ředitel PPS Štěpán Rusňák. Tři ze zakladatelů pražské osobní paroplavby, zleva V. Bělský, V. Lanna a F. Dittrich. Založení pražské osobní lodní dopravy v roce 1865 lze považovat za nejvýznamější či vlastenecké společnosti Měšťanská beseda v Praze. Je jednou z mála institucí vzniklých v čase národního obrození, které jsou bez přerušení činné dodnes. Objednávku si můžete vyzvedn...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Hubert
DIMENZE
10,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865.pdf

POPIS

O dlouhé historii pražské osobní lodní dopravy již bylo napsáno mnoho článků, statí v publikacích o plavbě i dvě knihy. Autoři využívali ke své práci především poměrně bohatý fond původních písemných materiálů uložených v podnikovém archivu a později v archivu DP Praha. O zachycení vzniku, historie a významu pražské osobní paroplavby z hlediska společenského, sociálního a kulturního se pokusil historik plavby, Ing. Miroslav Hubert, autor této publikace. Domnívá se, že právě společenské a kulturní snahy tehdejších pražských vlasteneckých měšťanů vedly k založení pražské paroplavby. Založení pražské osobní lodní dopravy v roce 1865 lze považovat za nejvýznamnější čin vlastenecké společnosti Měšťanská beseda v Praze. Je jednou z mála institucí vzniklých v čase národního obrození, které jsou bez přerušení činné dodnes. To, že Měšťanská beseda byla kolébkou Pražské paroplavební společnosti je zřejmé z toho, že čelní členové předsednictva Besedy Fr. Dittrich, J. Huleš, dr. V. Bělský, V. Kriesche a další vytvořili také zakládací výbor připravovaného paroplavebního podniku koncem roku 1864. Vydalo nakladatelství Mare-Czech v roce 2014 ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností a Spolkem přátel plavby v Děčíně jako příspěvek k oslavám založení PPS, k němuž došlo před 150 lety.

Chcete si přečíst knihu?Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Hubert. Číst Historie založení pražské osobní paroplavby v roce 1865 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY