Oskar Schindler: Legenda a fakta

Oskar Schindler: Legenda a fakta - Jitka Gruntová | Jesuslecitona.org

...á] -- An account of the life and activities of Oskar Schindler ... Oskar Schindler: legenda a fakta / Jitka Gruntová ... ... . Search All 1 Records in Our Collections. The Museum's Collections document the fate of Holocaust victims, survivors, rescuers, liberators, and others through artifacts, documents, photos, films, books, personal stories, and more.Search below to view digital records and find material that you can access at our library and at the Shapell Center. Stanford Libraries' official online search tool for books, me ... Legendy a fakta o Oskaru Schindlerovi (Book, 2002 ... ... . Stanford Libraries' official online search tool for books, media, journals, databases, government documents and more. Oskar Schindler - legenda a fakta 1997; Málo známé zločiny - SD ve východních Čechách 2008; Tragédie výsadku Gustava Schneidera 2000; Boj o hranici 2018; Podobné knihy. Salin dar - Matčin příběh 2012; Chlapec na dřevěné bedně 2013; Kniha Oskar Schindler - legenda a fakta je v Vzpomínky, legenda, román a podle něj natočený film se vůbec nemusí slučovat s historickou pravdou a skutečností. Historička Jitka Gruntová z Březové na Svitavsku již deset let zkoumá historii koncentračního tábora z nedalekého Brněnce, kde Oskar Schindler zaměstnával Židy. Napsala knihu "Oskar Schindler - legenda a fakta". Oskar Schindler (28. dubna 1908 Svitavy ... k natočení několika filmových dokumentů a napsání několika knih o Oskarovi a jeho manželce Emilii a vznikla legenda, která se okolo záchrany tisícovky Židů Oskarem Schidlerem vytvořila. ... Oskar Schindler - legenda a fakta. 1. vyd. Brno : Barrister & Principal, 1997. 158 s. ISBN 80 ... IUCAT is Indiana University's online library catalog, which provides access to millions of items held by the IU Libraries statewide. Oskar Schindler, German industrialist who, aided by his wife and staff, sheltered approximately 1,100 Jews from the Nazis by employing them in his factories, which supplied the German ar...

INFORMACE

AUTOR
Jitka Gruntová
DIMENZE
8,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Oskar Schindler: Legenda a fakta.pdf

POPIS

Zevrubná dokumentární studie o německém průmyslníkovi a špionovi. Autorka se snaží o objektivní pohled na muže, který proslul jako zachránce židů v době 2. světové války. Snáší množství dokumentárního materiálu, z něhož si čtenář může utvořit lepší představu o pravděpodobném několikanásobném špionovi, který používal židy jako levnou pracovní sílu. S blížícím se koncem války však počítal i s budoucností a jeho výběr zachráněných vězňů se zaměřil na vlivné a bohaté osoby.

Chcete si přečíst knihu?Oskar Schindler: Legenda a fakta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Gruntová. Číst Oskar Schindler: Legenda a fakta Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY