Hořem

Hořem - Lenka Daňhelová Kuhar | Jesuslecitona.org

... říká mi každý, „nech, ať srdce tvé krásným plamenem na popel shoří a utichne" ... Andrea Kalivodová, Martinů* / Janáček* / Kunc* / Dvořák ... ... . když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku, a nezavzdychnout nad hořem svých ztrát, když přinutit znáš srdce své a ... Menandros citáty o lidech · Objevte zajímavé citáty na témata lidé · Menandros, řecky Μένανδρος, byl antický řecký dramatik, autor řady světově pros… A chudák mu hned ve své prostotě všecičko pověděl — jak se vypořádal se svým Hořem, jak je utopil pod mlýnským stavidlem. Tak je to tedy, pomyslil si boháč. No dobrá, já ti ukážu, zač je toho loket. Kdyby ... hoře - ABZ slovník českých synonym ... . Tak je to tedy, pomyslil si boháč. No dobrá, já ti ukážu, zač je toho loket. Kdyby všichni chudáci takhle shodili hoře ze svých ramen, nebude, kdo by na bohaté pracoval. ... Synchronicita (z řec.synchronos, současný) je pojem, který zavedl švýcarský psycholog C. G. Jung jako označení pro příčinně nevysvětlitelné (akauzální) setkání dvou nebo více událostí v čase, které tím na úrovni prožívání subjektu získávají význam. Pojem synchronicity je však spojován také s objektivním nahromaděním jevů, které si žádají společnou ... Niobé sirá a strnulá hořem. Vlas nehne se větrem, na tvářích barvy již není a oči ze smutných lící již jen nehnutě hledí a život z postavy prchá. Také sám jazyk již v utuhlém hrdle jí jako led tuhne, cévy ztrácejí pohybů možnost a v kámen se mění, šíje sklonit se nedá a ruce se nedají ohnout, a nezavzdychnout nad hořem svých ztrát, když přinutit znáš srdce své a čivy, by s tebou vytrvaly nejvěrněj, ač tep a pohyb uniká ti živý a jen tvá vůle káže "Vytrvej!", když něhu sneseš přílišnou i tvrdost, když svůj jsi, všem nechť druhem jsi se stal, když, sbratřen s davem, uchováš si hrdost Hořem. Kdo napsal knihu Hořem? Autorem je Lenka Kuhar Daňhelová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Přitom se nešťastně zamilovala a tak se trápila, že žalem a hořem uschla. Bolest jí strávila tělo a z krásné víly zbyl jenom hlas. Ten můžeme i dnes slyšet v lesích a horách mezi skalami, ale nešťastnou nymfu už nikdo nikdy nespatří. Hořem se pomalu ztrácela, až z ní zbyl jenom hlas, který v horách, lesích i propastech opakuje jako ozvěna, co zaslechne od lidí. Odraz v umění Editovat Jeden z nejznámějších a údajně i nejlepších jejích obrazů namaloval Nicolas Poussin v roce 1650 a nazval jej Narkissos a Echó . "A ihned po tom mordu osmnádctý den, to jest v středu po Matce Boží Nanebevzetí tu syllabu cio a ga král Václav umřel od šlaku náhlého pravým hořem, protože sú se Pražané tak velmi zbúřili a konšely jím usazené s rathúzu smetali a takové ukr...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Daňhelová Kuhar
DIMENZE
7,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Hořem.pdf

POPIS

Čtenář čtvrté básnické knihy Lenky Kuhar Daňhelové se ocitá v situaci člověka stojícího „před jiným prahem“, kde „za dveřmi měří se každému/ podle jeho bolesti...“ . V básnickém záznamu vznikajícím během jednoho roku nalezne nejen vzkazy osobní, neustálý dialog s těmi nejbližšími, osobní zpověď či vzpomínky na dávné bolesti ze vzájemných mezilidských vztahů, ale rovněž přírodní reflexívní lyriku plnou impresionistické smyslovosti, vůně, barev a zvuků. Kniha je rozdělena do čtyř oddílů – Věrná, Řád věcí, Černý kout a Struna, v nichž se obráží nejen cyklická proměnlivost přírodních dějů, ale i neustálý návrat některých lidských situací, k nimž patří smutek či bolest ze ztráty toho nejbližšího.

Chcete si přečíst knihu?Hořem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Daňhelová Kuhar. Číst Hořem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY