Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky

Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky - Anna Wierzbicka | Jesuslecitona.org

...te najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila ... Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky ... ... .sk Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky (e-kniha) Autor: Anna Wierzbicka Publikace je syntézou autorčiny práce na této teorii a představuje její přístupný, komplexní a systematický přehled. Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky: Semantyka i słownik. Semantyka : jednostki elementarne i uniwersalne: A 'sense of entitlement' encoded in English grammar: Składnia przytoczenia w języku polskim: Słowa klucze : różne języki-różne kultury: Sopostavlenie kul'tur čerez posredstvo leksiki i pragmatiki Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky - Anna Wierzbicka . Titul Sémantika: elementární a univerzální sémantické jedno ... Etnolingvistika - Wikipedie ... . Titul Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky se věnuje základním jednotkám sémantické teorie, kterou Anna Wierzbiczka rozvíjela po mnoho let. Anna Wierzbicka, Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky, Karolinum, 2014 Eduard Čech , Elementární funkce , Jednota českých matematiků a fyziků, 1944 Josef Micka , Elementární etudy 1: Violino , Artia, 1985 Etnolingvistika (antropologická lingvistika, obecněji také kulturní lingvistika) je směr současné lingvistiky, který zkoumá vztah mezi jazykem a kulturou.Jde o spojení etnovědy (zejm. kulturní a sociální antropologie) a lingvistiky.V centru pozornosti jsou zejména kulturní aspekty jazyka - tedy to, jakým způsobem se kultura promítá do jazyka a jak různá kulturní a ... Výraz (slovo) sémantika a má tento význam: nauka o významu jazykových jednotek. Další slova začinající na písmeno S Varat lejupielādēt grāmatu Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky lasīšanai bezsaistē un iezīmēt tekstu, pievienot grāmatzīmes vai veikt piezīmes lasīšanas laikā . Sémantika ... Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky (Semantics: elementary and universal semantic units) focuses on elementary units of the semantic theory that Anna Wierzbiczka has been developing for many years. Posláním ediční řady Lingvistika je zprostředkovávat českému prostředí aktuální poznatky z nejrůznějších lingvistických subdisciplín (sociolingvistika, psycholingvistika, sémantika, gramatika, pragmatika atd.). Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky Wierzbicka Anna. Disambiguation of Rich Inflection (Computational Morphology of Czech) Hajič Jan. Sémiotika v teorii a praxi 2014 - Teorie přirozeného sémantického metajazyka (Doslov k českému vydání). In: Anna Wierzbicka, Sémantika: Elementární a univerzální sémantické jednotky. Pra...

INFORMACE

AUTOR
Anna Wierzbicka
DIMENZE
12,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky.pdf

POPIS

Titul Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky se věnuje základním jednotkám sémantické teorie, kterou Anna Wierzbiczka rozvíjela po mnoho let. Publikace je syntézou autorčiny práce na této teorii a představuje její přístupný, komplexní a systematický přehled. Jazyk představuje především nástroj, který slouží k vyjadřování významů, struktura tohoto nástroje odráží vždy jeho funkci, a může tedy být správně pochopena jedině na jejím základě. Tato kniha zachycuje kompletní soubor univerzálních pojmů, který autorka se svými kolegy sestavila na základě rozsáhlých výzkumů nejrůznějších jazyků světa. Podle těchto empirických srovnávacích prací kniha obhajuje tradiční pojem „psychické jednoty lidstva“ a zároveň poskytuje rámec pro přesný popis významu v různých jazycích a kulturách.

Chcete si přečíst knihu?Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anna Wierzbicka. Číst Sémantika: elementární a univerzální sémantické jednotky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY