Nože v kuchyni: Jak krájet, filetovat a vykosťovat jako profesionál

Nože v kuchyni: Jak krájet, filetovat a vykosťovat jako profesionál - Ondřej Slanina | Jesuslecitona.org

... z damaškové série (DMS), je sázkou na jistotu pro každého zdatného kuchaře ... Nože v kuchyni - Marcus Wareing a kol. - SEVT.cz ... . Kuchařky a recepty, které ocení každý, kdo rád vaří a pohybuje se v kuchyňském prostředí, ať už doma, nebo v zaměstnání.Kuchařky a recepty z celého světa včetně tradičních receptů z našich krajů. Sami budete překvapeni, co vše je možné v kuchyni zrealizovat. Rozlehlý statek, v kterém sídlí, skrývá nejedno tajemství. A právě sem přijíždí na prázdniny Ema s mladším bratrem Mikym. Spolu s os ... Kniha: Nože v kuchyni (Marcus Wareing, Shaun Hill, Charlie ... ... . A právě sem přijíždí na prázdniny Ema s mladším bratrem Mikym. Spolu s ostatními účastníky kurzu chce nejen složit jezdecké zkoušky, ale i rozluštit záhady a přízračné pověsti, obestírající dům, přilehlé louky či nedaleký zámeček. Ostří ze zirkonové keramiky Vám zůstane ostré déle než byste čekali, vy se tak nebudete muset obtěžovat s každodenním broušením a urychlíte si tak práci v kuchyni. Jako všechny keramické nože Kyocera i tento je neuvěřitelně lehký s tenoučkým ostřím, které Vám umožní snadnější krájení jemných plátků ......

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Slanina
DIMENZE
11,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Nože v kuchyni: Jak krájet, filetovat a vykosťovat jako profesionál.pdf

POPIS

Obdivujete profesionály v kuchařských show a to, jak skvěle umí zacházet s nožem? Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. S touto knihou se i z vás stane přeborník v krájení! jak filetovat a vykosťovat různé druhy masa a ryb jak rychle, úhledně a správně krájet jak loupat a zdobit ovoce a zeleninu druhy nožů a na co je používat jak o nože správně pečovat Všechny postupy jsou nafoceny a přehledně popsány krok za krokem.

Chcete si přečíst knihu?Nože v kuchyni: Jak krájet, filetovat a vykosťovat jako profesionál ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Slanina. Číst Nože v kuchyni: Jak krájet, filetovat a vykosťovat jako profesionál Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY