Fenomén výchovy a učitelská etika povolání

Fenomén výchovy a učitelská etika povolání - Naděžda Pelcová, | Jesuslecitona.org

...) Fenomén výchovy a učitelská etika povolání je skvělá kniha ... Kniha: Fenomén výchovy a učitelská etika povolání | Knihy ... ... . Tuto knihu napsal autor Naděžda Pelcová,. Přečtěte si s námi knihu Fenomén výchovy a učitelská etika povolání na prazskamuzea1918-2018.cz COVID-19 Resources. Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel).Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and re ... Kniha Fenomén výchovy a učitelská etika povolání - Naděžda ... ... .org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Autor knihy: Naděžda Pelcová; Ilona Semrádová, Téma/žánr: filozofie výchovy - axiologie - výchova a vzdělávání - výchova a vzdělávání - učitelská profese - etika povolání, Počet stran: 222, Rok vydání: 2014, Nakladatelství: Karolinum Objednávejte knihu Fenomén výchovy a učitelská etika povolání v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Monografie se zabývá povahou výchovy jako specifického lidského jednání. Z hermeneutických pozic zkoumá ontologická východiska výchovného vztahu jako vztahu ke světu, ke společenství a k sobě samému. Fenomén výchovy a etika učitelského povolání. Vydání první. Praha: Univerzita Karlova v Praze, nakladatelství Karolinum, 2014. 220 stran. ISBN 9788024626529. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Fenomén výchovy ...

INFORMACE

AUTOR
Naděžda Pelcová,
DIMENZE
4,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén výchovy a učitelská etika povolání.pdf

POPIS

Monografie se zabývá povahou výchovy jako specifického lidského jednání. Z hermeneutických pozic zkoumá ontologická východiska výchovného vztahu jako vztahu ke světu, ke společenství a k sobě samému. Ukazuje kontexty, z nichž se výchova rodí, a podmínky, v nichž je možno ji rozvinout (solidarita generací, pedagogický étos, svoboda člověka, rozvoj lidské přirozenosti, specifická povaha lidské starosti a péče, vztah k druhému, setkání). Autorky sledují nutné proměny výchovného vztahu a vymezují základní rozdíly mezi výchovou a činnostmi, které sice také ovlivňují a formují osobnost člověka, ale s dobrou výchovou nemají nic společného (vedení, školení, výcvik, drezura, manipulace, ovlivňování). Promýšlejí výchovu jakožto jednání, jehož smyslem je zachovat kontinuitu (lidského rodu, kultury, hodnot), které však zároveň umožňuje diskontinuitu (tedy potenciálně nový počátek). V neposlední řadě zkoumají problematiku výchovy a vzdělávání v diferentním světě a poukazují na podstatné souvislosti výchovy a vzdělávání se smysluplným spolubytím.

Chcete si přečíst knihu?Fenomén výchovy a učitelská etika povolání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Naděžda Pelcová,. Číst Fenomén výchovy a učitelská etika povolání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY