Pražští kupci na cestách

Pražští kupci na cestách - Marie Buňatová | Jesuslecitona.org

...jímavé knihy na téma obchod v internetovém knihkupectví Megaknihy ... BUŇATOVÁ, Marie : Pražští kupci na cestách ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků This feature is not available right now. Please try again later. Published on Jun 1, 2018. ... kultura na cestach / culture on the roads - maybe memories #1 - Duration: 10:05. Vydání díla Luca Pacioliho v roce 1494 znamenalo významný předěl ve vývoji podvojného účetnictví a jeho šíření z Itálie do dalších zemí Evropy. Článek zohledňuje dosud publikovaný výzkum na toto téma a hled ... Pražští kupci na cestách - Buňatová Marie | Knihy Dobrovský ... . Článek zohledňuje dosud publikovaný výzkum na toto téma a hledá paralely mezi vývojem u nás a v zem... Jak psala Renata.Plati to hlavne u Eiffelove Vezi!Chodi tam decka (kolem 18let i mene) a chteji ad neco podepisete.Dopredu tvrdi ze nemusite nic platit,ale jakmile to podepisete uz ptaji penize.A to 2X pokud maji 2 loga na papiry,treba 10+20 a nebo 20+20.Kdyz jsem videl ze jsou vedle podpisu i ceny,kolik kto zaplatil tak jsem toho nechal radsi ......

INFORMACE

AUTOR
Marie Buňatová
DIMENZE
12,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražští kupci na cestách.pdf

POPIS

Hlavním tématem knihy jsou dějiny obchodu v předbělohorské Praze (1526–1618), zaměřené především na období vlády císaře Rudolfa II. (1576–1611), kdy se Praha přiřadila k největším středoevropským metropolím. Prostřednictvím této publikace se čtenářům po šedesáti letech dostává do rukou nové, moderně pojaté zpracování tématu, které přináší řadu zcela neznámých poznatků o obchodu v předbělohorské Praze. Svižně napsaná kniha je určena nejširšímu čtenářskému okruhu, zároveň však splňuje kritéria recenzované vědecké publikace. V prvních dvou kapitolách přináší informace o právním prostředí, organizaci obchodu a nejvýznamnějších křesťanských a židovských kupcích v raně novověké Praze (obchodní privilegia pro Pražany, Židy a cizí kupce, cechovní organizace, celnice v Ungeltu). Následující kapitola je zaměřena na dálkový obchod a jeho proměny v 16. století, současně mapuje zahraniční kontakty Prahy s hlavními tržními centry tehdejší Evropy (Lipsko, Norimberk, Frankfurt nad Mohanem, Linec, Kremže, Vídeň, Benátky). Těžištěm práce jsou tři další kapitoly, věnované zahraničnímu obchodu mezi Prahou, Slezskem (Vratislav) a Polskem (Krakov, Poznaň), které představují v české historiografii dosud nejzevrubnější a v mnohém nový pohled na obchod mezi polsko-litevským státem a českými zeměmi a roli pražských kupců v něm. V závěrečné kapitole přináší práce systematické a jinde u nás dnes stěží dostupné shrnutí široké škály dobových reálií vztahujících se k danému sociálněekonomickému tématu (obchodní praxe, způsob uzavírání obchodů, funkce úvěru, organizace obchodních společností, cestování, přeprava zboží, stejně jako vzdělání a informovanost kupců a otázky vyhodnocování obchodních rizik).

Chcete si přečíst knihu?Pražští kupci na cestách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Buňatová. Číst Pražští kupci na cestách Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY