Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika

Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika - Ian Bremmer | Jesuslecitona.org

...mmer, Ian Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788074291722 ISBN: 978-80-7429-172-2 Originál: The End of the Free Market Překlad: Křístková, Eva Popis: 1× kniha, brožovaná, 204 stran, česky Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika Ian Bremmer Nakladatel: Vyšehrad 2014 Konec volného trhu ... Kniha: Konec volného trhu - Ian Bremmer | Knihy.ABZ.cz ... . Státní zásahy a jejich politická rizika ... ale jde vždy o proměnlivou směs obojího. Protikladem liberálního kapitalismu není socialismus, ale státní kapitalismus, za nímž nestojí ideologická východiska, ale politické zájmy státu, jimž je podřízena sféra ekonomiky. ... autor několika knih ... Kniha Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika na www.alza.c ... Kniha: Konec volného trhu - Ian Bremmer | Knihy.ABZ.cz ... . Protikladem liberálního kapitalismu není socialismus, ale státní kapitalismus, za nímž nestojí ideologická východiska, ale politické zájmy státu, jimž je podřízena sféra ekonomiky. ... autor několika knih ... Kniha Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Konec volného trhu:... (státní zásahy a jejich politická rizika) ... konec. volného trhu. I a n B r e m m e r. ... třebaže právě státní zásahy řadě americ‑ kých vlád pomohly přestát nejhorší excesy tržního hospodářství počínaje Velkou hospodářskou krizí ve 30. letech až po finanční krizi z roku 2008. ... Státní zásahy . a jejich politická rizika. ... Francisukuyama: F Konec dějin / 15 Nadnárodní hrozba / 22 Vzestup státníhoapitalismu k a budoucnost volného trh...

INFORMACE

AUTOR
Ian Bremmer
DIMENZE
4,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika.pdf

POPIS

Poslední ekonomická krize byla připsána do značné míry na vrub chybějícím regulačním mechanismům na finančním trhu. Tato skutečnost nastolila i v tradičně liberálních státech znovu otázku státních zásahů do hospodářství. Ian Bremmer ve své čtivé knize pečlivě rozkrývá výchozí situaci a formuluje argumenty zastánců linie volného trhu i těch, kteří volají po větší míře státního dirigismu. Ukazuje, že ve skutečnosti neexistuje ani jedna z obou variant v ideální podobě, ale jde vždy o proměnlivou směs obojího.Protikladem liberálního kapitalismu není socialismus, ale státní kapitalismus, za nímž nestojí ideologická východiska, ale politické zájmy státu, jimž je podřízena sféra ekonomiky. Bremmer předkládá kritické zamyšlení nad jejich pozitivy i negativy a poukazuje na problémy, které s sebou každá z cest přináší.

Chcete si přečíst knihu?Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ian Bremmer. Číst Konec volného trhu: Státní zásahy a jejich politická rizika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY