Dárce

Dárce - Lois Lowryová | Jesuslecitona.org

... vyšetření) Poté je dárce vyzván do předodběrové místnosti, kde se připraví k odběru; Odběr krve se provádí v odběrovém sále - odebírá se 450 ml krve do odběrového vaku a celý odběr trvá cca 7 - 10 min ... Dárci krve Nemocnice Jihlava - Home | Facebook ... . Budeme za každého dárce moc rádi, já sám jsem krev daroval pravidelně, mám to v plánu i v naší nemocnici," uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák. Prozatím budou moci dárci krve přijít pouze v pondělí, konkrétně do budovy B1, prvního podzemního podlaží. Do budoucna jsou v plánu dva ... Pro dárce jednoduchý, naprosto bezpečný a rychlý ... "Zázraky zivota" Dárce (TV Episode 2012) - IMDb ... . Vlastimil Vajdák. Prozatím budou moci dárci krve přijít pouze v pondělí, konkrétně do budovy B1, prvního podzemního podlaží. Do budoucna jsou v plánu dva ... Pro dárce jednoduchý, naprosto bezpečný a rychlý způsob darování on-line. A pro nás nástroj, bez kterého se už neobejdeme. Vyzkoušeli jsme více řešení pro naše dárce, ale Darujme.cz byla nejlepší volba. Darování krve jako překážka v práci. Činnost dárce při odběru krve a při aferéze 1) představuje dle § 203 zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění) překážku v práci na straně zaměstnance v podobě tzv. jiného úkonu v obecném zájmu.Při této překážce v práci pak zaměstnanci přísluší pracovní volno s náhradou mzdy (resp ......

INFORMACE

AUTOR
Lois Lowryová
DIMENZE
7,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Dárce.pdf

POPIS

Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přiděleno. Jonas se má stát „příjemcem paměti“, uctívaným strážcem vzpomínek. Podrobuje se výcviku, při němž mu dosavadní příjemce paměti předává to, co nikdo jiný nesmí vědět ani cítit – vzpomínky a zkušenosti předchozích generací, dozvídá se o bolesti a utrpení, ale i o kráse, lásce a přátelství a začíná chápat, že jeho společenství žije v dostatku a bezpečí za cenu totální absence citů a možnosti volby. A s tímhle vědomím, s poznáním těchto hodnot už nedokáže žít jako dřív... Kniha, které se prodalo deset milionů výtisků, získala dlouhou řadu ocenění, mimo jiné jednu ze dvou nejprestižnějších amerických cen za literaturu pro děti, John Newbery Medal za rok 1994. Překladová práva byla prodána do 29 zemí. "Silný a provokativní román." (The New York Times)

Chcete si přečíst knihu?Dárce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lois Lowryová. Číst Dárce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY