Filosofie Louise Althussera: O filosofii, která chtěla změnit svět

Filosofie Louise Althussera: O filosofii, která chtěla změnit svět - Petr Kužel | Jesuslecitona.org

...1. ... KB 19019: Filosofie smíru, aneb, O nápravě lidské mysli : metafysické pojednání, kterým se odpovídá na od téhož autora fenomenologický traktát o ztrátě věci ... Petr Kužel, Filosofie Louise Althussera | REFLEXE ... ... ... / Aleš Novák. ... praktické rady za milion, jak procestovat ... Ve druhé části je základní Fregeho pojednání o logickém založení aritmetiky, které velmi ovlivnilo matematiku i filosofii dvacátého století. Ostatní s tímto titulem kupují: ... Renesanční filosofie ... Filosofie Louise Althussera. O filosofii, která chtěla změnit svět 51 Dekonštrukcia liberálnej demokracie 2 ... Filosofie Louise Althussera. O filosofii, která chtěla ... ... . Ostatní s tímto titulem kupují: ... Renesanční filosofie ... Filosofie Louise Althussera. O filosofii, která chtěla změnit svět 51 Dekonštrukcia liberálnej demokracie 21. storočia ako politickej formy neskorého kapitalizmu Politeia ako „zvláštna forma spoločného života" Dodajme, že polis sa na scéne objavuje až vtedy, keď ide o to, čo občania vlastnia spoločne, a keď sa niekto stará o spôsob, ktorým sú rozdelené for- Diela: Filozofie Louise Althussera. O filosofii, která chtěla změnit svět (2014); Podzim postmodernismu (s R. Kandou, V. Bělohradským, M. Hauserem, M. Škabrahou aj., 2016). Rozhovor spracoval PhDr. Lukáš Perný, Inštitút filozofie FF PU. Lukáš Perný (ďalej iba LP): Peter zdravím vás. Prvý krát sme sa stretli pri ......

INFORMACE

AUTOR
Petr Kužel
DIMENZE
6,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie Louise Althussera: O filosofii, která chtěla změnit svět.pdf

POPIS

Kniha v ucelené podobě přibližuje myšlení francouzského filosofa Louise Althussera, jednoho z nejvýznamnějších marxistických teoretiků 20. století. Analyzuje vývoj jeho filosofie od období šedesátých let až po jeho pozdní filosofii tzv. aleatorního materialismu z let osmdesátých. Zabývá se Althusserovým výkladem Marxe, koncepcí ideologických státních aparátů i Althusserovými názory na události května 1968. Jeho myšlení zasazuje do intelektuálního a politického kontextu.

Chcete si přečíst knihu?Filosofie Louise Althussera: O filosofii, která chtěla změnit svět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kužel. Číst Filosofie Louise Althussera: O filosofii, která chtěla změnit svět Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY