Cesta Ypsilon: aneb Od počátku k dnešku

Cesta Ypsilon: aneb Od počátku k dnešku - Jaroslav Etlík, | Jesuslecitona.org

...jsou Jan Schmid a Jaroslav Etlík, předmluvu ke knížce napsal teatrolog prof ... Cesta Ypsilon | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Vladimír ... Publikace CESTA YPSILON aneb OD POČÁTKU K DNEŠKU shrnuje a dokumentuje (textově i fotograficky) všechny inscenace, které Ypsilonka od roku 1964 vytvořila. Je tu zachycena celá historie divadla od počátků až do dnešních dnů. Autory knihy jsou Jan Schmid a Jaroslav Etlík, předmluvu ke knížce napsal teatrolog prof. Vladimír Just.Svým obsahem kniha navazuje na dvě předchozí ... Studio Yp ... Pro média | Ypsilonka ... . Vladimír Just.Svým obsahem kniha navazuje na dvě předchozí ... Studio Ypsilon v divadelní sezoně 2014/2015 završí dvouleté oslavy 50. výročí vzniku divadla a uvedení první premiéry. Slavnostní večer k padesátinám divadla s podtitulem SETKÁNÍ uvede 25. září v 19.30 hodin. V rámci večera proběhne oficiální křest knihy Cesta Ypsilon aneb Inscenace od počátku k dnešku. Součástí večera byl také křest očekávané knihy Cesta Ypsilon aneb Od počátku k dnešku, kterou je možné zakoupit v Obchodním centru a na pokladně divadla (499,- Kč), případně také po nákupu vstupenky za zvýhodněnou cenu (399,- Kč) v Obchůdku u divácké šatny před představením. Studio Ypsilon v divadelní sezoně 2014/2015 završí dvouleté oslavy 50. výročí vzniku divadla a uvedení první premiéry. Slavnostní večer k padesátinám divadla s podtitulem SETKÁNÍ uvede 25. září v 19.30 hodin. V rámci večera proběhne oficiální křest knihy Cesta Ypsilon aneb Inscenace od počátku k dnešku. V rámci dílčích oslav ypsilonských abrahámovin divadlo také brzy přivítá vlastní publikaci Cesta Ypsilon aneb Inscenace od počátku k dnešku (J. Schmid, J. Etlík), která vznikla za přispění Nadace Českého literárního fondu, a zachycuje všechny ypsilonské inscenace od roku 1964. Studio Ypsilon oslavuje padesáté výročí svého vzniku. Pražská scéna vytvořila jedinečný autorský styl na pomezí činohry a hudebního divadla. Ve středu večer představila knihu Cesta Ypsilon aneb Inscenace od počátku k dnešku. Na příští rok chystá hru o tom, jak vznikla Mozartova opera Kouzelná flétna. Od rozhodnutí vybavit námořní síly carského Ruska ponorkami už uběhlo dlouhých 125 let. 287 Kč . Více informací. Cesta Ypsilon - Jaroslav Etlík, Vladimír Just, Jan Schmid ... Pražské Studio Ypsilon oslavuje 50. výročí svého vzniku. Během těchto let vytvořilo jedinečný autorský styl na pomezí činohry a hudebního divadla. Na slavnostním večeru představilo knihu Cesta Ypsilon aneb Inscenace od počátku k ...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Etlík,
DIMENZE
8,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta Ypsilon: aneb Od počátku k dnešku.pdf

POPIS

Publikace CESTA YPSILON aneb OD POČÁTKU KDNEŠKU shrnuje a dokumentuje (textově i fotograficky) všechny inscenace, které Ypsilonka od roku 1964 vytvořila. Je tu zachycena celá historie divadla od počátků až do dnešních dnů. Autory knihy jsou Jan Schmid a Jaroslav Etlík, předmluvu ke knížce napsal teatrolog prof. Vladimír Just. Svým obsahem kniha navazuje na dvě předchozí publikace Můj divadelní svět a Skripta Y, které Studio Ypsilon před časem vydalo, a které se rovněž věnovaly hlubší reflexi ypsilonské divadelní tvorby. Tyto publikace se jí však věnovaly spíše z teoretického hlediska, případně na bázi hlubinných historicko-teoretických analýz.Zamýšlená publikace by měla mít oproti tomu povahu zcela dokumentární a faktografickou. Měla by obsahovat veškeré údaje o každé provedené inscenaci, a to do nejmenších detailů. Nepůjde tedy jen o informace základní a obvyklé, např. kdy se konala premiéra té či oné inscenace a kdo ji režíroval, databáze by měla detailně vypovídat i o obsazení všech titulů, včetně alternací, či pozdějších přeobsazení jednotlivých úloh. To vše pak bude bohatě dokumentováno fotografickým materiálem.

Chcete si přečíst knihu?Cesta Ypsilon: aneb Od počátku k dnešku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Etlík,. Číst Cesta Ypsilon: aneb Od počátku k dnešku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY