Měsíc nad řekou Tejo

Měsíc nad řekou Tejo - Igor Malijevský | Jesuslecitona.org

...z Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty vznikaly pro potřeby literární show EKG, kterou spolu s Jaroslavem Rudišem léta organizuje, vymýšlí a moderuje v divadle Archa ... Měsíc nad řekou Tejo (Ukázka, strana 99) by Kosmas-CZ - Issuu ... . Koupit Koupit eknihu. Po devíti letech se Malijevský vrací souborem krátkých próz Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty vznikaly pro potřeby literární show EKG, kterou spolu s Jaroslavem Rudišem léta organizuje, vymýšlí a moderuje v divadle Archa. Po devíti letech se Malijevský vrací souborem krátkých próz Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty vznikaly pro potřeby literární show EKG, kterou spolu s Jaroslavem ... Povídky do karantény. Igor Malijevský: Měsíc nad řekou Tejo ... . Po devíti letech se Malijevský vrací souborem krátkých próz Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty vznikaly pro potřeby literární show EKG, kterou spolu s Jaroslavem Rudišem léta ... Český barevný film, natočený laureátem státní ceny Václavem Krškou podle divadelní hry národního umělce Fráni Šrámka. Dramatická lyrická báseň Měsíc nad řekou" byla napsána v roce 1922 a ze všech dramatických prací Šrámkových nejlépe a nejplněji postihuje věrný konflikt mládí a stáří. Ta dnešní se jmenuje Měsíc nad řekou Tejo, je z roku 2011 a napsal ji Igor Malijevský. Igor Malijevský (1970) je spisovatel a fotograf. Foto: David Konečný, ČTK. Povídky do karantény. Igor Malijevský: Měsíc nad řekou Tejo. Šeří se a já jsem vysoko v nebi. Vzduch je studený, šedesát stupňů pod nulou, ale nedotýká se ... *** Více informací na http://www.filmexport.cz/ *** Příběh z malého městečka líčí tichou rezignaci Jana Hlubiny, kdysi nejlepšího studenta místního ... O čem je kniha Měsíc nad řekou Tejo? Po devíti letech se Malijevský vrací souborem krátkých próz Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty ...

INFORMACE

AUTOR
Igor Malijevský
DIMENZE
3,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Měsíc nad řekou Tejo.pdf

POPIS

Po devíti letech se Malijevský vrací souborem krátkých próz Měsíc nad řekou Tejo. Jednotlivé texty vznikaly pro potřeby literární show EKG, kterou spolu s Jaroslavem Rudišem léta organizuje, vymýšlí a moderuje v divadle Archa. Tato okolnost dává naplno vyznít typickým atributům Malijevského tvorby – sofistikovanému vtipu, mistrovskému využití zkratky, inteligentnímu nadhledu a nadstandardně pestrému jazykovému rejstříku. Tematicky stojí Malijevský oběma nohama v přítomnosti a ve svých textech spojuje intelektuální výbavu získanou studiem teoretické fyziky (na MFF UK) se zkušeností civilkáře, hlídače, správce počítačové sítě, učitele, redaktora, muzikanta, fotografa a v neposlední řadě „náplavového“ obyvatele domku v Čelechovicích za Kladnem, kde se odehrává řada jeho zemitě realistických povídek. Igor Malijevský je spisovatel a fotograf. Vydal sbírky básní Bělomorka (Protis, 2003), Druhý den po konci světa (Milan Hodek, 2013) a sbírku povídek Družba (Protis, 2005). Spolu s Jaroslavem Rudišem pořádá literární kabaret EKG (původně pod názvem Monoskop), jeden z nejpozoruhodnějších projektů představujících současnou živou literaturu. Jako fotograf vystavuje především v zahraničí, kde jsou jeho práce součástí sbírek řady renomovaných muzeí.

Chcete si přečíst knihu?Měsíc nad řekou Tejo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Igor Malijevský. Číst Měsíc nad řekou Tejo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY