Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov

Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov - František Čermák | Jesuslecitona.org

...ch a společnostech se jedno nebo druhé více nebo méně zdůrazňuje, uplatňuje nebo hlásá a praktikuje ... ČERMÁK, František : Periferie jazyka ... . Autor si dovoluje pozvat čtenáře, aby se spolu s ním laskavě zamýšleli ... A full-length study of monocollocable words, i.e. words whose usage is severely restricted to one or a few combinations only (such as English ado in without much/further ado), that brings together corpus-based data from the four languages along with studies analysing, along both general and language-specific lines, monocollocable words in terms of their frequency, lexical as well as ... podávají slovníky. Např. nejrozsáhlejší výkladový slovník č. Příruční slovník jazyka čes ... Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov - KOSMAS.cz ... ... podávají slovníky. Např. nejrozsáhlejší výkladový slovník č. Příruční slovník jazyka českého (1935‒1957) obsahuje zhruba 250 000 heslových slov, nezaznamenává však slovní zásobu č. v úplnosti. Znalostí všech slov mateřského jaz. nedisponuje ani žádný mluvčí....

INFORMACE

AUTOR
František Čermák
DIMENZE
5,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov.pdf

POPIS

Originální a dosud nikde neexistující systematický vhled do jazyka, který nabízí věrný a hloubkový pohled na povahu a chování takového typu slov jako najevo, vstříc, úkor, dokořán, kterým se nikdy pozornost nevěnovala. Vstupními zdroji pro tento slovník byl stomilionový korpus češtiny (SYN), frazeologický slovník a další zdroje; tato data byla zpracována několika programy a následnou manuální analýzou vedoucí ke konečnému tvaru. Takto se k uživateli dostává celkem 3623 monokolokabilních slov (slovních tvarů), vybavených především frekvencemi a to ve dvou podobách.

Chcete si přečíst knihu?Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Čermák. Číst Periferie jazyka: Slovník monokolokabilních slov Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY