Od Hirošimy po Bělehrad: Válka a mír v druhé polovině 20. století

Od Hirošimy po Bělehrad: Válka a mír v druhé polovině 20. století - Jan Eichler | Jesuslecitona.org

..., autor jednotlivé události analyzuje na základě teorií R ... Recenze - Jan Eichler: Válka a mír ve 20. století ... . Arona a J. Galtunga. Ústředním námětem publikace je vývoj míru a války, teoretické proudy (realismus ... Od Hirošimy po Bělehrad - Jan Eichler . Monografie Od Hirošimy po Bělehrad. Válka a mír v druhé polovině 20. století se věnuje válečným a diplomatickým událostem druhé poloviny minulého století, autor jednotlivé události analyzuje na základě teorií R. Arona a J. Galtunga. Ústředním námětem publikace je vý ... Od Hirošimy po Bělehrad : válka a mír v druhé polovině 20 ... ... . Arona a J. Galtunga. Ústředním námětem publikace je vývoj míru a války, teoretické proudy (realismus, idealismus ... Kupte knihu Od Hirošimy po Bělehrad od Jan Eichler na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Monografie Od Hirošimy po Bělehrad. Válka a mír v druhé polovině 20. století se věnuje válečným a diplomatickým událostem druhé poloviny minulého století, autor jednotlivé události analyzuje na základě teorií R. Arona a J. Galtunga....

INFORMACE

AUTOR
Jan Eichler
DIMENZE
10,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Hirošimy po Bělehrad: Válka a mír v druhé polovině 20. století.pdf

POPIS

Monografie Od Hirošimy po Bělehrad. Válka a mír v druhé polovině 20. století se věnuje válečným a diplomatickým událostem druhé poloviny minulého století, autor jednotlivé události analyzuje na základě teorií R. Arona a J. Galtunga. Ústředním námětem publikace je vývoj míru a války, teoretické proudy (realismus, idealismus, konstruktivismus a kritické teorie) a jejich význam pro hodnocení dějin 20. století. Klíčovou roli v analýze období studené války i tzv. globalizace sehrálo Galtungovo pojetí negativního a pozitivního míru – autor vymezuje válku a mír jako dvě základní podoby mezinárodního uspořádání. Kniha bezprostředně navazuje na monografii Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století, která se podrobně zaměřila na světové války a meziválečné období.

Chcete si přečíst knihu?Od Hirošimy po Bělehrad: Válka a mír v druhé polovině 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Eichler. Číst Od Hirošimy po Bělehrad: Válka a mír v druhé polovině 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY