Schrödingerova velryba

Schrödingerova velryba - Andrew Crumey | Jesuslecitona.org

...umann, Friedrich Nietzsche, Herman Melville - tato zvláštní, nesourodá skupina se střetává v knize Andrewa Crumeyho Schrödingerova velryba ... Schrödingerova velryba - Medzi knihami - čerstvé ... ... . Ti všichni mají nějaký vztah k Harrymu Dickovi, stiženému ztrátou paměti, a fyzikovi Johnu Ringerovi, jenž se dostane do konfliktu s provozovateli vysoce nebezpečné elektrárny. Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky. Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Schrödingerova velryba Prirodzenou vlastnosťou ľudí je racionálne vy ... Schrödingerova velryba - Medzi knihami - čerstvé ... ... . Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Schrödingerova velryba Prirodzenou vlastnosťou ľudí je racionálne vysvetľovať svoje konanie, spätne hľadať príčiny a vysvetlenia minulého a súčasného diania. Otázkam príčin, súvislostí, náhodných vzťahov za ktorými sa hľadajú vysvetlenia skrytých dôvodov sa venuje fascinujúci román Schrödingerova velryba od ... Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky. Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Erwin Schrödinger, Robert Schumann, Friedrich Nietzsche, Herman Melville - tato zvláštní, nesourodá skupina se střetává v knize Andrewa Crumeyho Schrödingerova velryba. Ti všichni mají nějaký vztah k Harrymu Dickovi, stiženému ztrátou paměti, a fyzikovi Johnu Ringerovi, jenž se dostane do konflik Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně hi...

INFORMACE

AUTOR
Andrew Crumey
DIMENZE
4,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Schrödingerova velryba.pdf

POPIS

Erwin Schrödinger, Robert Schumann, Friedrich Nietzsche, Herman Melville – tato zvláštní, nesourodá skupina se střetává v knize Andrewa Crumeyho Schrödingerova velryba. Ti všichni mají nějaký vztah k Harrymu Dickovi, stiženému ztrátou paměti, a fyzikovi Johnu Ringerovi, jenž se dostane do konfliktu s provozovateli vysoce nebezpečné elektrárny. Schrödingerova velryba je techno-thriller, částečně historická fantasy, ale zároveň román, který klade provokativní otázky a zpochybňuje jasné oddělení filosofie, mystiky, vědy, umění, pseudovědeckých teorií a politiky. Co má společného Friedrich Nietzsche, C. G. Jung a Joseph Goebbels? Telepatie, nevysvětlitelné náhody, překrývání nebo spíše splývání jednotlivých postav, to jsou síly, které ženou příběh vpřed a znovu a znovu čtenáře překvapují. V závěru románu pak do sebe jednotlivé kousky zapadají jako části mozaiky, anebo spíše „puzzle” v původním anglickém smyslu tohoto slova. Andrew Crumey (1961) je vzděláním fyzik. Vystudoval University of St Andrews, později úspěšně obhájil disertaci v oblasti teoretické fyziky na londýnské Imperial College. Debutoval v roce 1994 románem Hudba v cizím jazyce o zvláštním a složitém vztahu mezi fyzikem a historikem odehrávajícím se – podobně jako Schrödingerova velryba – v alternativním fikčním světě, v němž se Británie nachází v totalitním režimu. Následovaly romány Pfitz (1995), D’Alembertův princip (1996), Pan Mee (2000), Schrödingerova velryba (Möbius Dick, 2004), Sputnik Caledonia (2008) a Tajné vědění (2013). Andrew Crumey nějakou dobu působil jako literární redaktor listu Scotland on Sunday, aktuálně vede kurzy tvůrčího psaní na Northumbrijské univerzitě.

Chcete si přečíst knihu?Schrödingerova velryba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrew Crumey. Číst Schrödingerova velryba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY