Přečlověk

Přečlověk - Pavel Ctibor | Jesuslecitona.org

...y ekonomie nabízí základní vhled do těchto i jiných problémů ... Pavel Ctibor: Přečlověk - Nakladatelství MALVERN ... .Opírá se při tom o svou širokou erudici, publicistický talent a otázky, které mu v zastoupení laiků klade jiný Pavel Kohout (* 1928), spisovatel a dramatik. I ty další věci, který tady s sebou mám, tam buď byly, nebo brzy budou." Řada těchto textů vyšla v knize Přečlověk (2014). Přečetl postupně tři texty povídkového charakteru, které nesly názvy Proleženiny (Nemocnici na neexistujícím kraji globálního města), Autismus, nebe, Williamsův syndrom a Buchna versus sfinktery. Najväčší výber kníh a doplnkového tovaru z oblasti zdravia, ... Kniha: Přečlověk (Pavel Ctibor) | Martinus ... . Najväčší výber kníh a doplnkového tovaru z oblasti zdravia, osobného rozvoja a ezoteriky na jednom mieste. Predajne: Bratislava, Košice, Banská Bystrica Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 - Smíchov (dále jen „my"), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Ctibor
DIMENZE
6,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Přečlověk.pdf

POPIS

Kniha Přečlovek spojuje povídky s komentovanými záznamy snů a zamyšlením nad úlohou některých psychotropních látek. Autor vtahuje „do debaty“ poměrně široký kulturní kontext. Pozornost je věnována Renému Daumalovi, své místo má zde Svetozar Nevole, Aldous Huxley i Marcel Schwob. Jakkoli je kladen důraz na argumenty a styl rozboru vědecké povahy, řada textů přechází až do básní v próze, neboť intuitivní stránka jazyka burácivě koliduje se suchopárnými vysvětlivkami. K tomu patří i dávka jízlivého humoru a civilizační skepse, s níž autor glosuje některé stránky naší každodennosti. Nezanedbatelnou pozici ve víru událostí plných interpretačních kolapsů si udržuje indická a tibetská duchovní nauka.

Chcete si přečíst knihu?Přečlověk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Ctibor. Číst Přečlověk Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY