Zimní palác

Zimní palác - Eva Stachniak | Jesuslecitona.org

...e 1732. Hlavním architektem této verze byl slavný architekt Rastrelli, který v roce 1755 potěšil královskou rodinu a čtvrtou budovu ... 10 nejlepších hotelů v blízkosti: Zimní palác v Petrohradu ... ... . Verze sídla ruských císařů, kterou si zvykneme představit jako Zimní palác, je pátou verzí, jejíž práce byla dokončena v roce 1762. Zimní palác - nejčastěji rezervované hotely za poslední měsíc poblíž tohoto místa. Zobrazit vše. Petro Palace Hotel 5 hvězdiček. Hotel ve čtvrti Admiralteyskiy v Petrohradu Oblíbené u hostů, kteří si rezervují hotely v Petrohradu 8,9 Skvělé 1 793 hodnocení ... Petrohrad - Wikipedie ... . Hotel ve čtvrti Admiralteyskiy v Petrohradu Oblíbené u hostů, kteří si rezervují hotely v Petrohradu 8,9 Skvělé 1 793 hodnocení Všechny informace o produktu Kniha Zimní palác - Stachniak Eva, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zimní palác - Stachniak Eva. Udělením tohoto souhlasu se zpracováním osobních údajů poskytujete souhlas k tomu, aby společnost NELTEX CZ s.r.o., provozovatel internetového obchodu www.mode.cz, IČ: 03932770, se sídlem Heršpická 814/5a, 639 00 Brno, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, (dále jako „správce") zpracovávala Vaše osobní údaje v souvislosti s ... Zimní palác sestává z labyrintu více než 400 sálů. Dnešní tvář tohoto honosného sídla je však zásluhou Kateřiny II. Spíše než centrum moci z něj učinila centrum umění předznamenávající budoucí muzeum Ermitáž. V roce 1764 začala s Diderotovou pomocí s nákupem prvních sbírek. Zimní palác a Ermitáž. Za sloupem už ale stojí bohatě zdobená budova Zimního paláce, v jehož útrobách sídlí Ermitáž, jedna z nejbohatších sbírek umění a historických sbírek. Zimní palác vznikl v bohatém barokním stylu v polovině 18. století a až do revoluce roku 1917 sloužil jako sídlo carské rodiny. Kateřinský palác, též Jekatěrinský palác, rusky Екатерининский дворец, je rokokový palác nacházející se v ruském městě Puškin, asi 30 kilometrů jižně od Petrohradu. Bývala to letní rezidence ruských carů. Stavba letního sídla začala roku 1717, na popud manželky cara Petra Velikého Kateřiny I. Ruské. Zimní palác byl dobyt a členové Prozatímní vlády pozatýkáni. Traduje se, že výstřel z Aurory vznikl v podstatě náhodou. Symbolem revoluce pro útok na palác mělo být vyvěšení zapálené rudé lucerny z okna pevnosti. Protože se v revolučním chaosu nemohla nejdříve najít ani lucerna, (natož rudá) a později ani ......

INFORMACE

AUTOR
Eva Stachniak
DIMENZE
12,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Zimní palác.pdf

POPIS

Román o mládí carevny Kateřiny II. Veliké (1762–1796), jedné z nejvýznačnějších postav nejen ruských, ale i světových dějin. Její příběh vypráví dívka polského původu Barbara, v Rusku nazývaná Varvara, která se jako sirotek dostane k carskému dvoru. Povšimne si jí ruský kancléř Bestužev, šéf carských špionů a donašečů, a z bystré dívky učiní dvorní dámu, jejímž úkolem je mít oči otevřené a uši nastražené a donášet informace kancléři i samotné carevně. Varvara se posléze stane důvěrnicí mladinké Sofie (pozdější Kateřiny) a díky tomu může čtenář sledovat příběh nešťastného Kateřinina manželství s infantilním Petrem, dědicem trůnu. Detailně tak poznáváme těžký Kateřinin život na carském dvoře, život ženy toužící po lásce a štěstí, která však postupně získává politické ambice… Současně můžeme sledovat i nelehký životní příběh Varvary, která je z rozhodnutí královny a proti své vůli provdána za carského důstojníka Jegora Malikina, jenž nakonec nalézá smrt v sedmileté válce.

Chcete si přečíst knihu?Zimní palác ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Stachniak. Číst Zimní palác Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY