Vúdú, zombie, karnevaly

Vúdú, zombie, karnevaly - Miloslav Stingl | Jesuslecitona.org

...Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup ... Vúdú, zombie, karnevaly - Stingl Miloslav levně, cena 269 ... ... . Ověřeno zákazníky. Vúdú, zombie, karnevaly. Vúdú, zombie, karnevaly. Neohodnoceno Tweet. Dostupnost: Odesíláme do 5 dní Můžeme doručit do ... Stingl nám tak může odhalit tajemství zvané vúdú, děsivou záhadu haitských zombie a zachytit vzrušující atmosféru tanců a karnevalů, kdy bubny jakoby skutečně ožívají. ... Vúdú, zombie, karnevaly - recenze. Vúdú a oživlé ... Vúdú, zombie, karnevaly za 7,80€ | Gorila ... . ... Vúdú, zombie, karnevaly - recenze. Vúdú a oživlé mrtvoly v titulku bezesporu nalákají, ale kniha v sobě skrývá mnohem víc. Autor nepřistupuje na politickou korektnost podle níž nejsou černoši černochy, ale Afroameričani. Stingl nám tak může odhalit tajemství zvané vúdú, děsivou záhadu haitských zombie a zachytit vzrušující atmosféru tanců a karnevalů, kdy bubny jakoby skutečně ožívají. Vydejte se i vy za těmito černými bohy Ameriky. Kniha Vúdú, zombie, karnevaly ale není pouze vyprávěním o tajuplném vúdú, které v Evropanech vyvolává strach a spoustu nezodpovězených otázek. Pustit se do psaní o Afroameričanech v takové šíři, o jejich historii, náboženství, rituálech, literatuře, hudbě, to si žádá roky zkušeností, studia a dlouhodobou práci. Vzrušující vyprávění o černých bozích Ameriky. Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury, nás tentokrát zavádí do Nového světa mezi stále záhadnou a pozoruhodnou skupinu afroamerických obyvatel kontinentální Latinské Ameriky a ostrovů v Karibském moři. Vúdú, zombie, karnevaly (e-kniha) - Miloslav Stingl - Vzrušující vyprávění o černých bozích Ameriky. Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury, nás tentokrát zavádí do Nového světa mezi stále záhadnou a pozoruhodnou skupinu afroamerickýc Vúdú, zombie, karnevaly. Tak zní lákavý titul a zároveň stručný obsah nové knihy známého českého cestovatele Miloslava Stingla. Zvětšit fotografii. Člen fonské skupiny se pomalu dostává do transu při obřadu vúdú (z knihy Miloslava Stingla Vúdú, zombie, karnevaly ... Miloslav Stingl: Vúdú, zombie, karnevaly. 3 roky ago 528 views. Kniha u nás dobře známého cestovatele a spisovatele Miloslava Stingla o afrokaribských náboženstvích. Co říci? Dobře se čte, kapitoly plynule navazují jedna na druhou. Ideální kniha pro získání širšího přehledu o Karibiku a jeho obyvatelích, jejích ......

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Stingl
DIMENZE
4,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Vúdú, zombie, karnevaly.pdf

POPIS

Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury, nás tentokrát zavádí do Nového světa mezi stále záhadnou a pozoruhodnou skupinu afroamerických obyvatel kontinentální Latinské Ameriky a ostrovů v Karibském moři. Vydáme se do Venezuely, Brazílie a zejména na četné ostrovy Antil – na Haiti, Kubu, Bahamy, Jamajku, Bermudy a mnohé další. Autor líčí poutavým a zároveň přehledným způsobem fascinující dějiny a kulturu Afroameričanů. Černoši přišli do Nového světa poprvé před pěti stoletími. Každý dobře ví, že nepřišli z vlastní vůle, ale byli zavlečeni jako zvěř na otrokářských lodích. Během této dlouhé doby tu otročili na plantážích, bojovali v desítkách povstání a vzpour, prchali do zdejších pralesů a zakládali si v nich své státečky. Díky svébytnému charakteru etnika jejich kultury nezanikly, ale na mnoha místech se rozvinuly. Stingl nám tak může odhalit tajemství zvané vúdú, děsivou záhadu haitských zombie a zachytit vzrušující atmosféru tanců a karnevalů, kdy bubny jakoby skutečně ožívají. Vydejte se i vy za těmito černými bohy Ameriky. Kniha vychází s doprovodným textem afrikanistky a antropoložky Kateřiny Mildnerové pojednávajícím o unikátním náboženském fenoménu Mama Tchamba, který je významně vázán právě na zaoceánský obchod s otroky. Velikost souboru 50Mb.

Chcete si přečíst knihu?Vúdú, zombie, karnevaly ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Stingl. Číst Vúdú, zombie, karnevaly Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY