Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky

Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky - Jiří Flaišman (ed.) | Jesuslecitona.org

...man, Praha 2014) ČTENÍ O KARLU TEIGOVI ... PDF Čtení o Jaroslavu Seifertovi ... . Classify is an OCLC Research prototype that helps you classify books, magazines, movies, and music using the Dewey Decimal Classification system or the Library of Congress Classification system.for books, DVDs, CDs, and other types of library materials. Čtení o Jaroslavu Seifertovi. Hledání proměn autorovy poetiky Merhaut, Luboš (ed.) Čtení o Jaroslavu Haškovi. Ohledávání 1919-1948 Berlínské epi ... Ilona Kopecká Psychologie 3. díl: Učebnice pro obor ... ... . Ohledávání 1919-1948 Berlínské epizody. Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914 Heterocosmica II. Fikční světy postmoderní české prózy Haman, Aleš Čtení o Jaroslavu Haškovi : ohledávání 1919-1948 / Luboš Merhaut (ed.). -- Vyd. ... Čtení o Jaroslavu Seifertovi : hledání proměn autorovy poetiky / Jiří Flaišman (ed.). -- Vyd. ... - Evropský soud pro lidská práva - Úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod (1950) ... Hledání proměn autorovy poetiky Antologie Čtení o Jaroslavu Seifertovi přináší třináct textů žánrově různorodé povahy, které byly napsány v průběhu takřka osmdesáti let. Rozsáhlejší výklady díla Jaroslava Seiferta v jeho komplexnosti doplňují texty... Acta Comeniana : archiv pro bádání o životě a díle Jana Amose Komenského The enlightenment in Bohemia :ed. Ivo Cerman, Rita Krueger, Susan ReynoldsRecenze: Čapská, Veronika, Acta Comeniana : archiv pro bádání o životě a díle Jana Amose Komenského 2012 , Sv. 26 (50), s. 238-241 Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky. Posmrtná zpráva. ... Čtení s porozuměním - Uč se s námi: Uč se s námi. Václav Klaus: stále na cestách: Originální záznamy z návštěv blízkých i dalekých zemí ... Nekončící stezky Sofie: O vášnivém hledání moudrosti na Západě ... Čtení o Jaroslavu Seifertovi : hledání proměn autorovy poetiky / Jiří Flaišman (ed.). ISBN 978-80-87899-12- Dudnikov, Aleksej. Punktuacija složnogo predloženija A. V. Dudnikov. Dvorský, Ladislav, Český jazyk pro třetí ročník / Ladislav Dvorský ; Kateřina Lovis. Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky. Zabij mě, Eliso. Rubínový klenot: Planina ledového větru 3 ... O pejskovi a kočičce - Jak si pejsek roztrhl kalhoty a O panence, která tence plakala ... Logopedické pexeso a obrázkové čtení C-S-Z-Č-Š-Ž ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Flaišman (ed.)
DIMENZE
9,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky.pdf

POPIS

Antologie Čtení o Jaroslavu Seifertovi přináší třináct textů žánrově různorodé povahy, které byly napsány v průběhu takřka osmdesáti let. Rozsáhlejší výklady díla Jaroslava Seiferta v jeho komplexnosti doplňují texty portrétující jednotlivá období básníkovy tvorby itexty bezprostředně reagující na vydání některé z autorových sbírek. Vedle příspěvků polemicky vyostřených stojí pojednání oceňující a vyzdvihující zvláště Seifertovy občanské postoje. Do antologie byly zařazeny významné stati a články Seifertových generačních souputníků (F. Götz, B. Václavek), jakož i vyjádření k Seifertovu dílu z pera klíčových osobností naší literární kritiky (F. X. Šalda, V. Černý), stejně jako hlasy básníkových oponentů (S. K. Neumann, F. Peroutka). Antologie současně soustřeďuje nejvýznamnější články autorů sledujících Seiferta z exilu (A. Brousek, J. Škvorecký), i těch, kteří mapovali jeho tvorbu v delším časovém úseku a systematicky (např. J. Brabec, J. Opelík, A. M. Píša, B. Polan).Čtení o Jaroslavu Seifertovi soustředí pozornost k několika zásadním textům bilančního, až přehledového charakteru, jež sledují proměny autorovy poetiky a uchopují jeho básnickou osobnost v syntetičtějším pojetí a upozorňují na některé konstanty jeho tvorby. Přítomná antologie se obrací vedle literárních badatelů a studentů zejména na běžného čtenáře, který bude mít potřebu své vlastní čtení Seifertovy poezie konfrontovat s často vyhraněnými, celistvě pojatými interpretacemi z rozdílných období recepce autorova díla.Úvodní studie editora Jiřího Flaišmana skicuje hlavní přístupy k Seifertovu dílu a v kontrastním představení statí zařazených do antologie pojmenovává hlavní znaky poetiky Jaroslava Seiferta. Texty antologie následuje oddíl Bibliografie, který registruje všechna první vydání souborů a jednotlivých sbírek J. Seiferta, a z velmi rozsáhlé sekundární literatury o autorovi a jeho díle vybírá seifertovské práce, které mohou čtenáři zprostředkovat další fasety kritické a historické reflexe básníkovy tvorby.

Chcete si přečíst knihu?Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Flaišman (ed.). Číst Čtení o Jaroslavu Seifertovi: Hledání proměn autorovy poetiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY