Atlasova vzpoura

Atlasova vzpoura - Ayn Randová | Jesuslecitona.org

...ted by: Paul Johansson ( One Tree Hill ) Darsteller / cast: Taylor Schilling , Grant Bowler , Paul Johansson , Armin Shimer ... Atlas Shrugged by Ayn Rand - Goodreads ... ... Ayn Randová - Atlasova vzpoura 2. By Schefik on 7.1.2015 Knihy. Rozsáhlý, vlivný a kontroverzní román Ayn Randové vyšel poprvé v roce 1957 a dodneška je její nejproslulejší a nejprodávanější knihou. Randová se věnovala především filosofii, vypracovala vlastní směr zvaný objektivismus. K němu patří etický egoismus ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v ... Atlas Shrugged: Rand, Ayn: 9780451191144: Amazon.com: Books ... . K němu patří etický egoismus ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Atlasova vzpoura je dodneska nejproslulejsi a nejprodavanejsi knihou Ayn Randove. Autorka se venovala predevsim filozofii, vypracovala vlastni smer zvany objektivismus, k nemuz patri eticky egoismus ci racionalni sledovani vlastniho zajmu. This page was last edited on 11 July 2018, at 13:49. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply....

INFORMACE

AUTOR
Ayn Randová
DIMENZE
4,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Atlasova vzpoura.pdf

POPIS

Rozsáhlý, vlivný a kontroverzní román Ayn Randové vyšel poprvé v roce 1957 a dodneška je její nejproslulejší a nejprodávanější knihou. Randová se věnovala především filosofii, vypracovala vlastní směr zvaný objektivismus. K němu patří etický egoismus či racionální sledování vlastního zájmu. Ve svém románu využívá postupů science-fiction, detektivky i milostné romance. Děj tohoto díla je zasazen do dystopické budoucnosti Spojených států, v které se prosazují socialistické tendence, regulace a daně. Ústřední premisu knihy metaforicky vyjadřuje název: co se stane, když se Atlas, který na svých ramenou nese svět, rozhněvá a svět z ramen shodí? Co se stane, když tvůrčí mozky – vůdčí byznysmeni, vědci, vynálezci, umělci... –, kteří udržují svět v chodu, začnou stávkovat? Tento motiv demonstruje, že když se zničí lidské usilování o vlastní zisk a prospěch, povede to ke zhroucení celé společnosti. Ayn Randová (1905-1982) se narodila jako Alisa Zinovjevna Rosenbaumová v Rusku. Studovala v Petrohradě, jejím oborem byla historie. V SSSR jí vyšla i její první kniha, biografie slavné herečky polského původu jménem Pola Negri. V roce 1926 přesídlila do USA. V roce 1931 získala díky sňatku s hollywoodským hercem americké občanství, ve 40. letech se začala politicky angažovat. Roku 1943 vydala knihu The Fountainhead, ve které románové i romantické prvky mísí s politicko-filozofickým poselstvím. Kniha jí přinesla celosvětový úspěch a množství oddaných příznivců, v roce 1949 vznikl film z Garym Cooperem v hlavní roli. Za její opus magnum se považuje Atlas Shrugged z roku 1957. Vliv této knihy daleko přesáhl hranice literatury.

Chcete si přečíst knihu?Atlasova vzpoura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ayn Randová. Číst Atlasova vzpoura Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY