Šťastný princ

Šťastný princ - Oscar Wilde | Jesuslecitona.org

...odobenství. Oscar Wilde - Šťastný princ 1/2 Karel Hoger ... PDF Oscar Wilde Šťastný Princ a Jiné Pohádky ... . Loading... Unsubscribe from Karel Hoger? ... THE HAPPY PRINCE by Oscar Wilde read by Stephen Fry FULL UNABRIDGED - Duration: 21:03. The Happy Prince is a 2018 biographical drama film about Oscar Wilde, written by, directed by, and starring Rupert Everett in his directorial debut. The film stars Everett, Colin Firth, Colin Morgan, Emily Watson, Edwin Thomas and Tom Wilkinson.It premiered at the 2018 Sundance Film Festival, and was s ... Oscar Wilde - Šťastný princ a jiné pohádky (2) | Čtenářský ... ... .It premiered at the 2018 Sundance Film Festival, and was shown at the 2018 BFI Flare: London LGBT Film Festival. Šťastný princ Princ je pozlacená socha s rubíny místo očí a safíru v jílci jeho meče. Všichni ho obdivují, protože je velice krásný. A pak do města jednou přiletí vlaštováček, který míří do Egypta, kde je v tu dobu teplo a kam odletěli všichni jeho příbuzní. Rozhodne se, že se na noc uloží k spánku pod Prince ... Jako třeba Šťastný princ. Člověk si také musí uvědomit, že když obětujeme své blaho pro dobro a pro blaho druhých, nic jsme neztratili. Jako Vlaštovka. Ale to nejdůležitější, co si člov...

INFORMACE

AUTOR
Oscar Wilde
DIMENZE
8,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Šťastný princ.pdf

POPIS

Alegorický příběh z pera slavného spisovatele vypráví o lidské bídě, lásce a naději Princ,kterýbylza svéhoživotazván„šťastným“,protožejejstrávilza branamisvéhopaláce v radostecha dostatkua nepoznalžalaniutrpení,bylpo svésmrtizvěčněnv soše,kteráz vysokéhopodstavceshlížína veškeroubídu svéhoměsta.Jednohodnepřistaneu jehonohoumalávlaštovkana cestědo Egypta.S jejípomocíprinczačne pomáhattěmnejubožejším z ubohých:rozdájimveškerézlatoa drahokamy,kterézdobíjehosochu. PohádkyirskéhodandyhoOscaraWilda(1854–1900)patřídodnesk autorovýmnejčtenějším dílům.Pěticepříběhů, kterouotvírádojemnévyprávěnío vlaštovcea sošeŠťastnéhoprince,zdalekaneníurčenajendětskýmčtenářům, i kdyžprávěprosvésynyjeprýWildekdysinapsal.Podkrystalickyčistým,s aždětskounaivnostílíčeným příběhemo upřímnélásce,bolestnémutrpenía zaslepenémarnivostisvěta,zaznívajíhlubšítóny,jejichžsymbolické poselstvíužvícenež120letrozechvívásrdcečtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Šťastný princ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oscar Wilde. Číst Šťastný princ Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY