Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku: Povídky

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku: Povídky - Jiří Hájíček | Jesuslecitona.org

...vanými reflexemi vnitřního světa tápajícího hrdiny, který hledá a nenalézá své místo ve světě (povídky Pinky a já, Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku roku 1986) ... Hájíček, Jiří: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku ... ... . Ač pochází z vesnice a je k ní připoután, cítí, že do tohoto prostředí nepatří. Povídky - Dějištěm sedmnácti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995—2014, je jihočeský venkov. Většina příběhů z tohoto povídkového výboru jsou všednode... Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku - povídky | Databáze knih Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku Autor: Hájíček, Jiří Nakladatel: Host EAN: 9788074914058 ISBN: ... Hájíček, Jiří: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku ... ... ... Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku - povídky | Databáze knih Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku Autor: Hájíček, Jiří Nakladatel: Host EAN: 9788074914058 ISBN: 978-80-7491-405-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 364 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) V souboru Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku najdeme pestrou směsku barvitých osudů obyčejných lidí, ať už žijících na vesnici nebo mimo ni, kteří jsou s tímto prostředím pořád spjati. "Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku plní opravdová směs lidských osudů, z nichž žádný nepůsobí nevěrohodně, všechny vyznívají skutečně, plasticky. Hájíček je mistr, stačí mu náznak k charakterizaci člověka i krajiny, jedinou dialogickou výměnou umí rozprostřít zápletku i vystihnout lidskou povahu. Kniha: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku -- Povídky - Jiří Hájíček. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Povídky, obsažené v tomto cyklu, ... Všechny informace o produktu Kniha Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku - Jiří Hájíček, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku - Jiří Hájíček. Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku Jiří Hájíček. Zboží se již neprodává Toto zboží nadále není možné koupit. ... vánoční příběhy i povídky o vesnickém fotbale. V několika povídkách se Hájíček dotýká témat, ke kterým se později vrátil ve svých románech. Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literat...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hájíček
DIMENZE
8,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku: Povídky.pdf

POPIS

Dějištěm sedmnácti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995—2014, je jihočeský venkov. Většina příběhů z tohoto povídkového výboru jsou všednodenní lidská mikrodramata, někdy jde více o zachycení nálady a atmosféry, jindy o odvyprávění příběhu nebo o záznam životního pocitu či zkušenosti. Čtenář tak v textech objeví podzim v krajině, jaro a kvetoucí trávy, žhavé léto, vánoční příběhy i povídky o vesnickém fotbale. V několika povídkách se Hájíček dotýká témat, ke kterým se později vrátil ve svých románech.Autor záměrně nezakrývá jistý odér regionálnosti, naopak jej používá jako koření a ozvláštnění obecně lidských příběhů. Neokázalost, pokud jde o styl, literární hrdiny i příběhy samotné, důvěrná znalost venkovského prostředí, vykreslení atmosféry — to jsou hlavní atributy Hájíčkova psaní. Návraty k realismu a přímočarému vyprávění jako by u autora nebyly otázkou volby, ale nutnosti či samozřejmosti vyplývající z témat a samotné podstaty a poslání jeho próz.Povídkový výbor Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku dotváří obraz Jiřího Hájíčka jako autora vesnických románů a doplňuje tak jeho dosavadní prozaické dílo.

Chcete si přečíst knihu?Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku: Povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hájíček. Číst Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku: Povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY