47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti

47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti - Takeda Izumo, | Jesuslecitona.org

...ným a nadřízeným ... 47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti Takeda Izumo, Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku Nakladatel: Argo 2014 Dům knihy ... 47 róninů — Nakladatelství Argo ... .cz > Knihy > Umění > 47 róninů. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! 47 róninů. Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti. IZUMO Takeda, SENRJÚ Namiki, ŠÓRAKU Mijoši. Info: Argo, 2014 (1.) - brož., 172 str. 47 róninů. Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti. Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku, Takeda Izumo. Argo , 2014 47 róninů Slabiká ... 47 róninů | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... .) - brož., 172 str. 47 róninů. Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti. Namiki Senrjú, Mijoši Šóraku, Takeda Izumo. Argo , 2014 47 róninů Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti. Takeda Izumo; ... tvoří detailnější pozadí hlavních událostí a vykreslují komplexní obraz japonského konceptu vazalské věrnosti. Ve hře je tak dokumentována vertikální struktura japonské společnosti, ve které jsou dodnes patrné vztahy mezi podřízeným a ... 47 róninů - Izumo Takeda, Senrjú Namiki, Šóraku Mijoši - Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47 bývalých vazalů rodu pánů z Akó pomstilo za incident, který vedl k rituální sebevraždě jejich pána. Jedná se o mnohokrát a mnohými žán ... Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti: EAN: 47 róninů - Izumo Takeda, Senrjú Namiki, Šóraku Mijoši - Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47...

INFORMACE

AUTOR
Takeda Izumo,
DIMENZE
10,84 MB
NÁZEV SOUBORU
47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti.pdf

POPIS

Hra zpracovává historickou událost z ledna 1703, kdy se 47 bývalých vazalů rodu pánů z Akó pomstilo za incident, který vedl k rituální sebevraždě jejich pána. Jedná se o mnohokrát a mnohými žánry zpracované téma, hra autorského kolektivu složeného z osobností Takedy Izumoa, Namiki Sósukeho a Mijošiho Šórakua nicméně patří k nejznámějším a nejcitovanějším. Děj hry pochopitelně akcentuje dlouhé a složité přípravy pomsty, které museli vazalové konat tajně a s omezením osobního kontaktu. Róninové mají ve hře coby kód přiděleny jednotlivé znaky japonské slabičné abecedy. Zároveň se během jedenácti dějství hry setkáváme s časovými skoky, respektive s retrospektivami, které dokreslují hlavní dějovou linii, tvoří detailnější pozadí hlavních událostí a vykreslují komplexní obraz japonského konceptu vazalské věrnosti. Ve hře je tak dokumentována vertikální struktura japonské společnosti, ve které jsou dodnes patrné vztahy mezi podřízeným a nadřízeným, odpovídající dřívějšímu vztahu mezi pánem a jeho vazalem. Za hlavní a dodnes živé téma hry lze označit obětování osobního štěstí a blaha vlastní rodiny ve prospěch skupinového cíle. Osud róninů, vykořeněných osobností postrádajících autoritu, je (nejen pro Japonce) dodnes aktuální, jako róninové jsou v Japonsku například označování i neúspěšní uchazeči o studium na vysoké škole. Dá se tedy říci, že důvody popularity hry „Pokladnice samurajské věrnosti“ nejsou pouze kulturní, ale i sociologické.

Chcete si přečíst knihu?47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Takeda Izumo,. Číst 47 róninů: Slabikář a pokladnice vazalské věrnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY