Prózy I: Povídky a novely

Prózy I: Povídky a novely - Jiří Gruša | Jesuslecitona.org

...budou čtyři roky, co zemřel jeden z nejoriginálnějších autorů předlistopadové éry Jiří Gruša ... Prózy I Povídky a novely - Jiří Gruša — Kniha.cz ... . Těžiště tvorby spisovatele, který debutoval jako básník sbírkou Torna, leží v próze především šedesátých a sedmdesátých let ... Svazek v úplnosti obsahuje kratší a středně rozsáhlé prózy Jiřího Gruši. Kromě pendantu Grušových známějších románů ze sedmdesátých let, novely Dámský gambit (1972) a antiutopie Mimner aneb Hra o smrďocha (1973), již jako dílo narušující mravnost vyšetřovala socialistická policie, v něm čtenář nalezne třináct apokryfů, povídek a experimentálních ... Kniha: Prózy I Povídky a novely -- Dílo Jiřího Gruši Svazek I - Jiří Gruša. Fungujeme! Váže ... Prózy I - Jiří Gruša | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... Kniha: Prózy I Povídky a novely -- Dílo Jiřího Gruši Svazek I - Jiří Gruša. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Svazek v úplnosti obsahuje kratší a středně rozsáhlé prózy Jiřího Gruši. Kromě pendantu Grušových známějších románů ze sedmdesátých let, novely Dámský gambit (1972) a antiutopie Mimner aneb Hra o smrďocha (1973), již jako dílo narušující mravnost vyšetřovala socialistická policie, v něm čtenář nalezne třináct apokryfů, poví...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Gruša
DIMENZE
12,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Prózy I: Povídky a novely.pdf

POPIS

Svazek v úplnosti obsahuje kratší a středně rozsáhlé prózy Jiřího Gruši. Kromě pendantu Grušových známějších románů ze sedmdesátých let, novely Dámský gambit (1972) a antiutopie Mimner aneb Hra o smrďocha (1973), již jako dílo narušující mravnost vyšetřovala socialistická policie, v něm čtenář nalezne třináct apokryfů, povídek a experimentálních prací z let 1964–2011 a náčrt rozsáhlejší prózy Hrbáč čili Druhý sešit (1966). Část z těchto textů vychází v češtině vůbec poprvé.

Chcete si přečíst knihu?Prózy I: Povídky a novely ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Gruša. Číst Prózy I: Povídky a novely Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY