Magorova Vanitas

Magorova Vanitas - Ivan Martin Jirous | Jesuslecitona.org

...anitas still lifes, a common genre in Low countries of the 16th and 17th centuries; they have also been created at other times and in other media and genres ... Vanitas - Wikipedia ... . Magorova Vanitas Autor: Jirous, Ivan Martin Nakladatel: Vetus Via EAN: 9788086118406 ISBN: 80-86118-40-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, česky Rozměry: 12,5 × 15,5 cm Rok vydání: 1999 ... Kniha Magorova vanitas Přidat komentář. Sabina335. předevčírem. Ve sbírce se mi nejvíce líbil příběh na konci knihy. ... Vanitas, also known as The Masked Boy, is a Keyblade wielder and ... Magorova Vanitas - Ivan Martin Jirous | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Sabina335. předevčírem. Ve sbírce se mi nejvíce líbil příběh na konci knihy. ... Vanitas, also known as The Masked Boy, is a Keyblade wielder and an antagonist in Kingdom Hearts Birth by Sleep and Kingdom Hearts III . He is the second apprentice of Master Xehanort, having been created from the extracted darkness from Ventus 's heart and becoming the source of the Unversed, and later, a member of the real Organization XIII . Ivan Martin Jirous, známý též pod přezdívkou Magor, nebo Magor Jirous (23. září 1944 Humpolec - 9. listopadu 2011 Praha), byl český básník, publicista a výtvarný kritik, spiritus agens - vůdčí duch českého undergroundu. Je znám především spoluprací s nezávislou rockovou skupinou The Plastic People of the Universe.V době normalizace byl za své politické názory ... Jak editor v komentáři k 2. vydání Magorovy summy v souvislosti se sbírkou Magorova vanitas upozorňuje, "jde o sbírku, již autor nově vytvořil v roce 1999 z textů převážně z let 1998 1999. Do této sbírky zařadil však autor též čtyři texty, které byly již dříve otištěny v 1. vydání MS". V časovém odstupu celých patnácti let vychází druhé vydání knihy Magorova vanitas, a to právě v roce autorových nedožitých sedmdesátých narozenin. Z poznámky k této edici uvádíme: „V souvislosti s druhým vydáním Magorovy vanitas je dlužno upozornit na záslužnou práci editora Martina Machovce a jeho pečlivou ... Vanitas are closely related to memento mori still lifes which are artworks that remind the viewer of the shortnes and fragility of life (memento mori is a Latin phrase meaning 'remember you must die') and include symbols such as skulls and extinguished candles. However vanitas still-lifes also include other symbols such as musical ... Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Magorova Vanitas. Kdo napsal knihu Magorova Vanitas? Autorem je Ivan Martin Jirous. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Elektronická kniha zdarma ke stažení. ČBD...

INFORMACE

AUTOR
Ivan Martin Jirous
DIMENZE
3,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Magorova Vanitas.pdf

POPIS

V časovém odstupu celých patnácti let vychází druhé vydání knihy Magorova vanitas, a to právě v roce autorových nedožitých sedmdesátých narozenin. Z poznámky k této edici uvádíme: „V souvislosti s druhým vydáním Magorovy vanitas je dlužno upozornit na záslužnou práci editora Martina Machovce a jeho pečlivou přípravu souborných vydání básnického díla Ivana Martina Jirouse, Magorova summa (Torst, Praha 1998) a téhož názvu druhého, rozšířeného vydání (Torst, Praha 2007). Jak editor v komentáři k 2. vydání Magorovy summy v souvislosti se sbírkou Magorova vanitas upozorňuje, „jde o sbírku, již autor nově vytvořil v roce 1999 z textů převážně z let 1998-1999. Do této sbírky zařadil však autor též čtyři texty, které byly již dříve otištěny v 1. vydání MS“. Jde o texty Zlatý skarabeus, Mouchy mouchy mouchy, Marginálie k českoněmecké deklaraci a Šedé a fialové jsou lesy na obzoru. Z pietních důvodů, s ohledem na nezapomenutelné chvíle strávené v brněnských non-stop barech, při kterých jsme sbírku Magorova vanitas s autorem připravovali, dovoluji si tuto básníkovu knihu dát čtenářům k dispozici v onom původním znění… V ostatním ovšem rád poukazuji na zmíněné komentáře M. Machovce… (J. E. F.)

Chcete si přečíst knihu?Magorova Vanitas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Martin Jirous. Číst Magorova Vanitas Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY