Výbor z díla

Výbor z díla - Roman Karel Scholz, | Jesuslecitona.org

...ýt, jak přirozeně blízko má k vysoké literatuře ... Karel Čapek - Wikipedie ... . A dává Jesenské vysvědčení z morálky a charakteru. Jedno i druhé potřebuje dnešní doba jako sůl." —Radim Kopáč, MF Dnes Série Výbor z díla - Jung. výbor z díla 1 - Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi výbor z díla 2 - Archetypy a nevědomí výbor z díla 3 - Osobnost a přenos výbor z díla 4 - Obraz člověka a obraz Boha Výbor z díla - Básně, próza - J. Wolker. Jazyk: českyRok vydání:1951Vazba:vázaná ... Výbor z díla. (Book, 1964) [WorldCat.org] ... . Wolker. Jazyk: českyRok vydání:1951Vazba:vázaná s papírovým přebalemPočet stran:380Stav: opotřebovaný přebal, jinak pěkná Podle značky v čísle produktu poznáte, kde se kniha nachází.ZR (např. an-123-ZR66)Zboží je v prodejně na žďárském nádraží - Chelčického… Svazek představuje první část připravovaného třídílného výboru z díla českého filosofa a sociologa J. L. Fischera. V souladu s širokým záběrem Fischerova myšlení nabízí svazek i studie historicko-filosofické (Arthur Schopenhauer - geneze díla; Saint Simon a August Comte, stať o Kantově filosofii), jeho jádro však tvoří práce mapující Fischerovu......

INFORMACE

AUTOR
Roman Karel Scholz,
DIMENZE
8,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Výbor z díla.pdf

POPIS

Roman Karl Scholz se narodil v Šumperku v roce 1912. Po maturitě, v roce 1930, vstoupil do augustiniánského kláštera v Klosterneuburgu u Vídně, vystudoval zde teologii, stal se kanovníkem, knězem, profesorem teologie a působil také jako farář ve Vídni. Zpočátku sympatizoval s myšlenkami národního socialismu, přicházejícími z Německa, po 'Anschlussu' Rakouska se coby přesvědčený rakouský patriot a katolík stal Hitlerovým odpůrcem a organizátorem odbojového hnutí. V červenci 1940 byla jeho odbojová skupina zlikvidována gestapem, Scholz byl zatčen a po čtyřech letech věznění v květnu 1944 popraven. Ve vězení napsal mnoho básní a román Goneril (1942), který nyní poprvé vychází v českém překladu.

Chcete si přečíst knihu?Výbor z díla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Karel Scholz,. Číst Výbor z díla Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY